בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת יונייטד איירלנס הגישה בקשה לפשיטת רגל 
 
 יונייטד איירלנס. הפסדים עצומים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

החברה הגישה את הבקשה הגדולה ביותר בהיסטורית התעופה; לדבריה לא היתה יכולה להמנע מהליך זה על מנת להמשיך לטוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת "אמריקן איירלנס" הגישה אתמול (שני) בקשה לפשיטת רגל בהליך מיוחד שנקרא צ'אפטר 11. השימוש בהליך והגשתו לבית המשפט היה האפשרות היחידה של החברה להגן על עצמה מפני נושיה, והוא יאפשר לה להמשיך לפעול.

החברה, שבסיסה בעיר שיקגו, הפסידה 4 מיליארד דולרים בשנתיים האחרונות בעקבות התדרדרות תעשיית התעופה לאחר אירועי ה-11 בספטבר. החברה החליטה לבחור בהליך של פשיטת רגל כמוצא אחרון להשרדותה, לאחר שהממשל האמריקאי סירב להעניק לה 1.8 מיליארד דולר כערבות להלוואה פדרלית.

מנכ"ל יונייטד, גלן טילטון, אמר אתמול לעובדיו כי: "ארגון מחדש תחת הליך צ'אפטר 11 היא הדרך היחידה בשלב זה להמשיך להתבסס על מה שהשגנו עד עכשיו, על מנת להבטיח את הבטחון הכלכלי לטווח ארוך של החברה. יונייטד תמשיך לעמוד בצרכים של לקוחותיה, ולהמשיך לתפקד כשחקן המרכזי בתעשיית התעופה העולמית". עוד הוסיף כי הפעלת הטיסות תמשך כרגיל הן בארצות הברית והן בשאר העולם.

טילטון מצפה כי הליכי פשיטת הרגל יושלמו בתוך 18 חודשים. בשימוע שנעשה לאחר הגשת הבקשה לפשיטת הרגל אתמול בבוקר, אישר ראש חבר השופטים, השופט יוג'ין ודוף, את הצווים המאפשרים ליונייטד להמשיך ולפעול עד לשימוע הנוסף ביום שני הבא. אז אמור השופט לאשר את הצווים הבאים שיאשרו לחברה להמשיך לפעול.

חברת יונייטד הודיעה כי הכרזת הפשיטה תעזור לה להצליח לגייס סכום של מיליארד וחצי דולר ממספר בנקים להמשך הפעלתה. לדבריה יש ברשותה 800 מיליון דולר בכסף נזיל. החברה הבטיחה להמשיך לטוס עד שתשיל מעליה את החובות תחת חסותו של בית המשפט לפשיטות רגל, ולאחר החלת התוכנית העסקית שתגרום לחברה לחזור ולהיות רווחית.

החברה מפעילה 1700 טיסות ביום, וכ-20 אחוז מכלל הטיסות בארה"ב. 83,000 עובדי החברה המחזיקים ב-55 אחוז ממניות החברה יאלצו לספוג את מחיר ההליך לפשיטת רגל. השופט אמר בבית המשפט כי הוא כמעט בטוח שיאלץ להורות על קיצוץ בשכר ובתקני העובדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by