בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברזיל: לפחות 36 הרוגים במפולות בוץ בדרום המדינה 
 
 הבקתות שנבנו על מורדות ההרים נשטפו בגשמים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

לאחר לילה גשום במיוחד קברו המפולות בעיר אנגרה דוס רייס אלפי בתים ועשרות בני אדם; 50 עדיין מוגדרים נעדרים; ראש העיר הכריז מצב חירום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות 36 בני אדם נהרגו בעקבות מפולות בוץ שפקדו הלילה (שלישי) את העיר אנגרה דוס רייס שבדרום ברזיל. 50 עדיין מוגדרים נעדרים וכוחות החילוץ במקום מחפשים אחר ניצולים, אך הסיכויים למצוא כאלה מועטים ביותר.

מפולות הבוץ באו בעקבות לילה של גשמים עזים והן קברו תחתיהן אלפי בתים. 1,500 בני אדם נותרו חסרי בית בעיירה שבה 60 אלף תושבים. אנגרה דוס רייס מרוחקת כ-160 ק"מ ממערב לבירה ריו דה ז'נרו והיא ממוקמת בין ההרים לאוקיינוס האטלנטי.

המפולות פקדו שמונה שכונות שונות בעיר, שספגה בלילה אחד כמות משקעים של חודשיים. הנהר הסמוך עלה על גדותיו והציף את העיר במים ובבוץ, שמילאו את הרחובות. את הפגיעה הקשה ביותר ספגו הבקתות שנבנו על מורדות ההרים מוצפי המים.

ראש העיר הכריז מצב חירום וכוחות תגבור של כבאים נשלחו לעיר לסייע בחיפוש אחר ניצולים. כוחות החילוץ וההצלה נאלצו להתעכב ממושכות בדרכם לעיר, לאחר שהכבישים אליה נותקו בעקבות הגשם. למרות שחופיה של העיר מהווים אתר תיירות פופולרי, מדובר בסך הכל בעיר ענייה עם משכנות עוני רבות, שנפגעו בצורה הקשה ביותר מן הגשמים.
 
 
מומחים מזהירים כי ערים גדולות בהרבה בברזיל, כגון ריו וסלבדור דה באהיה, עלולות לעמוד בפני אסונות גדולים יותר מאחר שחיים בהן מאות אלפי בני אדם במשכנות עוני, שנבנו על מורדות ההרים ואין להם סיכוי לשרוד גשמים וסופות, כגון אלו שפקדו את אנגרה דוס רייס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by