בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמה היא שעתו היפה של הבלוג 
 
 האם גם הפעם נריע מול המסך?    
 
מערכת חיים ברשת

בשנת 1991 שלטה CNN בכל שקרה בכיסוי התקשורתי של מלחמת המפרץ. מלחמה, אם תפרוץ עתה, תביא ללא ספק לפריחה ושגשוג לא רק של מפעלי הנשק אלא גם של אתרי האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשת CNN שלטה ללא עוררין במרחב התקשורתי במלחמת המפרץ בשנת1991. הבלוגים ורשת האינטרנט כנראה ייקחו את התפקיד, אם תחליט ארה"ב להפיק סרט המשך. בדיוק כשם שהעימות הצבאי בשנת 1991 היה קרקע פורייה למבחן הכלים הגדול של ערוצי הכבלים המשדרים 24 שעות כגון CNN (ולטילי הטומהוק), עימות נוסף עשוי לשמש כמבחן תחת אש לאתרי החדשות והפרשנות הידועים כבלוגים.

בלוגים, שם קיצור ל-Web Logs, הנם אתרים המכילים אסופת לינקים לכיסויים עיתונאים אחרים, תוך מתן פרשנות וזווית הראיה של כותב הבלוג. כיוון שכל מי שיש ברשותו חיבור לרשת יכול בעצם להקים בלוג, מובטח שפע של דעות, אשר בתור המלצה כללית (כנ"ל לגבי העיתונות הפורמלית) ראוי להתייחס אליהן כאל דברים הנאמרים בשם אומרם, ולאו דווקא לאמצם באופן סוחף.

מלחמה, אם תפרוץ, בעיראק, עשויה להיות קו פרשת המים עבור הבלוגים. בדיוק כפי ש-CNN בנתה לעצמה את המוניטין (גם אם הוא מפוקפק) בעזרת סיקור ישיר מבגדד, הבלוגים יכולים לשמש כדי לחתוך את הערפל הכרוך במלחמה ע"י הצגתן של דעות שונות.
 
 
כך שבפעם הבאה, אם תהיה כזו, לא נראה אך ורק פצצות "חכמות" פוגעות במטרה על גבי צג ירוק ברשת ה-CNN ונשמח כולנו, אלא גם יהיה מי שיאמר לנו בפנים: הפצצות האלה הרגו אנשים, לא רק מבנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by