בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סניגורו של שובאכי מאיים לתבוע את ערפאת 
 
 מימן את ספינת הנשק קארין איי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

וזאת אם לא ישוחרר מרשו כפי שהחליט אתמול בית המשפט העליון הפלסטיני; ישראל מסרה שאינה מוחייבת עוד להבנות של ארה"ב והרשות ותנסה לעצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סניגורו של פואד שובאכי, עו"ד חוסיין א-שוחי, מאיים הערב (רביעי) להגיש תביעה נגד יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אם לא ישוחרר מרשו מבית הכלא.

כזכור, בית המשפט העליון הפלסטיני החליט אתמול על שחרורו של שובאכי, החשוד שעסק במימון הבאת ספינת הנשק קארין A, אולם הוא עדיין נתון במעצר. שובאכי עצור ביריחו מאז ינואר 2002 ובית המשפט קבע כי היות שלא הוגש נגדו כתב אישום אין הוא יכול להישאר בכלא.

עו"ד חוסיין א-שוחי אמר בנוסף כי הוא מתכוון להגיש תביעות גם נגד המדינות שהיו מעורבות בהסכם כליאתו של שובאכי ביריחו - ישראל, בריטניה וארה"ב. לדבריו, הוא יתבע עבור מרשו פיצויים על הנזק הנפשי והכלכלי שנגרם לו.

הוא הוסיף שההסכם הבינלאומי בין ארה"ב, בריטניה, ישראל והרשות הפלסטינית, שהביא למעצרו של שובאכי, אינו חוקי, מכיוון שהוא לא הואשם ולא נקבע בו מועד לשחרורו של האיש. "לא ייתכן שהוא יישאר במעצר עד אין סוף", אמר א-שוחי.

עוד ציין א-שוחי כי הוא ממתין להחלטתו של יו"ר הרשות הפלסטינית בדבר הבקשה שהועברה אליו, לאחר החלטת השחרור, להעביר את שובאכי משיקולי ביטחון מהכלא ביריחו אל המוקטעה בעיר.
 

ישראל: נתפוס את שובאכי

ממשלת ישראל פרסמה היום הודעה, לפיה אין היא רואה עצמה מחוייבת להסכמים של ארה"ב והרשות הפלסטינית, בעניין שחרורו ממעצר של פואד שובכי. לכן, תעשה ישראל כל מאמץ לתפוס את שובכי, ולהביאו למשפט בארץ.

גורם ביטחוני מסר, ששוהכי היה עצור ביריחו במסגרת הסכם שהושג בין ישראל לפלסטינים בחסות אמריקנית ובריטית. לאחר שחרורו, תהיה ישראל פטורה מלקיים את חלקה בהסכם. ישראל התחייבה בהסכם שלא לפגוע בשובאכי וברוצחי השר זאבי, כל עוד הם במעצר פלסטיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by