בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: תקדים משפטי לטובת המיליונר גוטניק 
 
 תבע את המוציאים לאור על השמצה. יוסף גוטניק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ביהמ"ש הגבוה קבע שניתן לדון במאמר שפורסם באינטרנט, גם במדינה שבה הורד הקובץ; איל ההון היהודי אוסטרלי תבע את דאו ג'ונס על השמצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט גבוה באוסטרליה פסק היום (שלישי) כי תביעת ההשמצה שהגיש אזרח אוסטרלי בעקבות סיפור שפורסם באתר אינטרנט אמריקני, תידון בבית משפט מקומי. בכך פתח בית המשפט שדה מוקשים משפטי עבור מוציאים לאור, שצריכים להחליט לאילו חוקים של הוצאת דיבה עליהם לציית.

בית המשפט פסק כי מאמר שפורסם באתר "דאו ג'ונס ושות'" הוא נושא לשפיטה של מערכת המשפט האוסטרלית, כי הקובץ הורד מהאינטרנט באוסטרליה. מדובר בפסיקה תקדימית בתחום המשפטי של האינטרנט.

אנשי דאו ג'ונס טענו כי התביעה, אותה הגיש איל ההון האוסטרלי יהודי, יוסף גוטניק, בנוגע לגירסת אינטרנט של מאמר ממגזין "דאו ג'ונס בארונס", צריכה להיות נדונה בארה"ב, שם חוקי הוצאת הדיבה ליבראליים יותר. הדיון עסק בשאלה אם המאמר המשמיץ, לכאורה, יצא לאור במדינת ניו ג'רזי, שם ממוקמים השרתים של אתר דאו ג'ונס, או בוויקטוריה אוסטרליה, שם קראו הגולשים את הקובץ.

גוטניק, שהחל את ההליך המשפטי בתביעת ההשמצה בארץ מולדתו ויקטוריה שבאוסטרליה, מאושר מהפסיקה. "הם יצטרכו עכשיו להזהר מאוד עם מה שהם מפרסמים ברשת. הרשת לא שונה מכל עיתון רגיל - גם שם צריך להזהר עם מה שכותבים", אמר בראיון לטלוויזיה אוסטרלית.
 
 
לאחר ששני בתי משפט בוויקטוריה דחו את פניית דאו ג'ונס, הגישו המוציאים לאור ערעור לבית המשפט הגבוה באוסטרליה, וזה דחה פה אחד את ערעורם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by