בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"חייהם וכבודם של ילדים אינם מובנים מאליהם" 
 
 הודיה קדם פימשטיין. מעל 6 ילדים נרצחים מדי שנה ע``י הוריהם   
 
חדשות נענע

ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד, אומר לחדשות נענע: עלינו לעשות הרבה יותר לשמור על זכויות הילדים ובעיקר - על הזכות לחיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, הגיב בראיון לחדשות נענע למציאת גופתה של הפעוטה הודייה קדם פימשטיין. "זה מזעזע לחשוב שילדה כל כך קטנה שתלויה לחלוטין בעולם המבוגרים מאבדת את חייה בצורה כל כך ברוטלית, ודווקא על ידי מי שהיה צריך לשמוע עליה מכל משמר".

לדברי קדמן, עצובה במיוחד העובדה שדווקא בשבוע שבו מצויין היום הבינלאומי לשמירה על זכויות האדם, "אנו נוכחים לדעת פעם נוספת שעדיין לא מובן מאליו שגם ילדים הם בני אדם ושגם ילדים יש להם, או צריכה להיות להם, הזכות הבסיסית ביותר - הזכות לחיות. צריך ללמד את כולנו שחייהם וכבודם של ילדים כנראה אינם מובנים מאליהם ואנחנו כחברה צריכים לעשות הרבה יותר כדי לשמור על הזכויות שלהם ובמיוחד ובראש ובראשונה הזכות הבסיסית לחיים".
 

בכל שנה נרצחים בין 6-10 ילדים ע"י הוריהם

קדמן מציין גם כי זה אינו מקרה ראשון בישראל של הורה שרוצח ילד. "אני רוצה להזכיר לכולנו את המקרה של האדם ששרף למוות את שני ילדיו בתל אביב לפני מספר חודשים, ומקרה אחר של אם שזרקה את הילד שלה מהחלון והרגה אותו". במועצה לשלום הילד מעריכים כי בכל שנה ישנם בין שישה לעשרה מקרי רצח ילדים כתוצאה מפגיעה מכוונת של אחד ההורים.

"הילד הוא איננו רכוש ההורה", אומר קדמן, "והוא אינו יכול לעשות בו כרצונו. רצח הוא רצח והדין הקבוע בחוק על עבירה זו הוא מאסר עולם. כך קובע החוק וכך ראוי. העובדה שהרוצח הוא ההורה אינה סיבה להקל, אם כבר אז רק להחמיר, משום שהילד הופקד בידיו לשמור אותו".
 

רוב מקרי הרצח במשפחה מתבצעים בסוף השבוע

קדמן אמר כי באופן כללי, ניתן לאפיין פרופיל של הורה הפוגע בילד, אולם עם זאת, מחקרים מראים כי לא קיימת העדפה לקבוצת אוכלוסייה זו או אחרת, ולא ניתן לקשור פגיעה בילד בנגזרת עדתית או במצב כלכלי, רמת חיים וכו'. עם זאת, ניתן לאפיין שיעורי סיכון גבוה, כמו למשל מצבי לחץ במשפחה (אבטלה למשל), מצב נפשי של ההורה, הורים שהיו קורבנות התעללות בעצמם, הורים גרושים, פרודים או הורה יחיד. "ממחקרים עולה כי חלק גדול מהפגיעות נעשה בסופי שבוע - בשבת או בראשון" אומר קדמן, "אלה הם דברים אינדיקטורים שמעלים את הסבירות שדבר כזה יקרה".

עם זאת, במועצה לשלום הילד לא סבורים כי קיים קשר בין הידרדרות המצב הביטחוני והתגברות מעשי מעשי הטרור לאלימות במשפחה ואלימות הורים המכוונת כלפי ילדיהם.
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by