בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קניה: מאות אלפי פליטים עלולים לגווע ברעב  
 
 
חדשות נענע

70 אחוז מילדי הפליטים בקניה כבר נמצאים בתת תזונה; אם לא ישיג האו"ם סיוע כספי המהרה, הם יגוועו ברעב; באתיופיה דווקא התפתחה כלכלת מזון מיוחדת סביב מחנות הפליטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על רקע יום זכויות האדם העולמי, הודיעה היום (שלישי) סוכנות המזון של האו"ם, שהיא עלולה להפסיק את הסיוע שהיא שולחת לאלפי הפליטים בקניה, בשל קשיים כלכליים. הסוכנות פרסמה קריאה לתורמים שיצילו את הפרויקט.

הדוברת של תוכנית המזון העולמית, קריסטיאנה ברתיאום, אמר שבקניה נמצאים 220 אלף פליטים מסודן ומסומליה, שברחו מארצותיהם השסועות במלחמות אזרחים. בקניה הם אינם מוצאים תעסוקה, ומוחזקים במחנות סגורים. בלי הסיוע העולמי, יגוועו פלייטים אלה ברעב.

"האספקה שיש לנו במקום תספיק רק עד אמצע ינואר", אמרה ברתיאום, "ולאחר מכן מצבם ילך ויחמיר, אלא אם נצליח לקבל תמיכה כלכלית". התמיכה שהסוכנות זקוקה לה מסתכמת ב-11 מיליון דולר, שיספיקו עד ספטמבר 2003. "70 אחוזים מן הילדים כבר נמצאים במצב חמור של תת תזונה", אמרה הדוברת בצער, "והחמרה במצבם תהיה נוראית".

פליטים סודניים רבים נמצאים גם באתיופיה, שלה גבול משותף עם סודן. הם לא יכולים לעזוב את המחנות שלהם, וחיים בהם מזה עשרות שנים. כתוצאה מהמצאותם במקום, התפתחה כלכלה מיוחדת סביב הסיוע שהם מקבלים מן האו"ם. האתיופים שגרים באזור גמבלה (מערב המדינה) מגיעים למחנות הפליטים, כדי להחליף עמם סחורה. כתוצאה מכך, נכשלו מאמצי האו"ם לעודד את המקומיים ללמוד להשתמש בטכנולוגיה חקלאית חדשה, משום שאת הדגן הדרוש הם משיגים מן הפליטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by