בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בצרפת פחות משתלם להיות אנטישמי 
 
 הפרצפתים מעולם לא אהבו את הזרים שלהם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בית הנבחרים אישר הצעת חוק שמחמירה בעונשם של תקיפות אדם או רכוש, על רקע גזעני; יוזם החוק: אין הבדל בענישה על שריפת צריף או שריפת בית תפילה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית הנבחרים הצרפתי אישר היום (שלישי) שינוי חוקתי, שיביא להחמרת העונשים על פשעים שבוצעו מתוך מניע גזעני ואנטישמי. על פי החוק החדש, יוכלו השופטים לגזור עד 20 שנות מאסר בגין תקיפה שגרמה למוות, אם הקורבן הותקף בשל שייכותו לקבוצה אתנית כלשהי או לדת מסויימת.

בכך, לא יוכלו עוד מורשעים לקבל עונש מופחת על הריגה או הריגה בשוגג, או אף לטעון להגנה עצמית. החוק גם העלה את סכום הקנס המרבי על פגיעה ברכוש ל- 45 אלף יורו, אם מניעי הפגיעה היו גזעניים.

את החקיקה יזם פייר ללוש, חבר במפלגתו של הנשיא ז'אק שיראק. ללוש אמר שהחוק בא לתת מענה לאלה שנפגעו על רקע גזעני, משום שכיום אין חוקים מיוחדים עבור סוגיות כאלה בצרפת. "אין הבדל בענישה על שריפת צריף ושריפת בית תפילה", אמר.

חקיקה זו באה על רקע של גילויי אנטישמיות רבים בצרפת. בתקופה האחרונה החלו לתסוס קבוצות היוצאות נגד הכמות הגדולה של זרים בצרפת, שרבים מהם באו מצפון אפריקה (בעיקר אלג'יר ומרוקו), שם החזיקה צרפת קולוניות רבות.

בשבוע שעבר פרצו בריונים לבית כנסת בעיר פריגה, שבדרום מערב צרפת, וביצעו בו מעשי ונדליזם. הם השחיתו את אולם התפילה המרכזי, קרעו ספרי קודש ושדדו את הקופה במשרד. לא היו נפגעים, משום שהאירוע התרחש לפנות בוקר, בשעה שבית הכנסת היה ריק.
 

21 אחוזים מהיהודים היו קורבן לאירוע אנטישמי

 
הקהילה היהודית בצרפת היא השניה בגודלה בעולם, אמר שגריר ישראל לשעבר בצרפת, פרופ' אלי בר נביא. הקהילה מונה חצי מיליון יהודים.

על פי מחקר שנערך באוניברסיטת בר-אילן, עולה ש-21 אחוזים מן היהודים בצרפת היו קורבן לאירוע אנטישמי בחמש השנים האחרונות. רבים מן היהודים חוששים כיום לחבוש כיפה או לשאת תליון מגן דוד, בגלל תחושתם שהאנטישמיות הולכת וגוברת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by