בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כווית: לא נשתף פעולה עם סדאם 
 
 עשרת אלפים אמריקנים מתאמנים בכווית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כווית העלתה את רמת הכוננות שלה לאחר נאומו של סדאם; בדבריו קרא נשיא עיראק לאזרחי כווית להילחם בכוחות הברית; המדינה הזעירה צפויה לשמש את צבאות ארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הפנים של כוויית הודיע הערב (שלישי) שממשלתו נוקטת בצעדי ביטחון מוגברים, בעקבות דבריו של נשיא עיראק, סדאם חוסיין בסוף השבוע. סדאם קרא לאזרחי כווית להילחם בצאת נגד כוחות הקואליציה הבריטים-אמריקנית, כשיגיעו למפרץ.

שר הפנים, מוחמד חאלד אל-סבח, מסר שבין השאר הוצבו אנשי ביטחון על מכליות ותוגברה השמירה לאורך החופים, לאורך כל שעות היממה. "הגברנו את הסדרי הבטיחות עוד במהלך חודש הרמדאן", אמר השר, "והנאום רק נתן לנו חיזוק להגביר את הצעדים".

בנאום שנשא ביום שבת הביע סאדם התנצלות בפני העם הכוויתי, על שפלש לתחומם והחזיק אותם תחת כיבוש, עש ששיחררו אותם כוחות הברית. אולם, סדאם הטיל את אשמת הפלישה על הממשל הכוויתי, אשר שיתף פעולה עם ההתקפה האמריקנית על עיראק.

סדאם אף הילל את תושבי כווית, אשר התקיפו לאחרונה מטרות אנריקניות בארצם, וטען ששהייתם של כוחות אלה במדינה מהווה למעשה כיבוש.

מקורות צבאיים מעריכים שכוויית תשמש כפי הנראה נקודת מוצא לצבאות הקואליציה, ביציאתם למתקפה נגד עיראק. בגבול בין שתי המדינות מתאמנים בימים אלה למעלה מעשרת אלפים חיילים אמריקניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by