בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ מונע מצה"ל עבודות תשתית בחברון 
 
 צה``ל מתכנן להרוס עוד עשרות בתים של פלסטינים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בצו ביניים הופסקו כל העבודות באזור המארב, בו נהרגו לפני חודש 12 בני אדם; המטרה הסופית היא ליצור רצף טריטוריאלי בין קרית ארבע וחברון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטי בג``צ הרחיבו אמש (שלישי) את צו ביניים שהטילו על צה``ל, ואסרו על ביצוע כל עבודת תשתית בדרך המובילה מקרית ארבע למערת המכפלה. צה``ל תכנן להרחיב את הדרך, להרוס בתים ולהוסיף עמדות ומיגון, כדי להגביר את בטחון המתפללים במערת המכפלה.

את ההחלטה קיבלו בצה"ל בעקבות מארב המחבלים לפני כחודש, שבו ניצבו פעילים של הג'יהאד הסאלאמי ב"ציר המתפללים". באירוע נהרגו 12 חיילים, שוטרי מג"ב ואנשי כיתת הכוננות של קריית-ארבע.

עד כה אסר בג``צ להרוס בתים של תושבים במקום. אמש אסר גם לבצע כל עבודת הכנה עד לדיון שיערך בעוד כשבוע. צו הביניים ניתן לבקשתם של ראש עירית חברון ותושבים פלסטינים שאת בתיהם התכוון הצבא להרוס.
 

המטרה: רצץ טריטוריאלי של יהודים

 
התוכנית של צה"ל גובשה בתגובה למארב. הממשלה החליטה לבחון שנית את התוכנית שהציע בשנת 1998 שר התשתיות דאז, אריאל שרון, להקים רצף התיישבותי בין קרית ארבע לחברון.

מדובר במסדרון של קילומטר וחצי המקשר בין השער הדרומי של קריית-ארבע, למערת המכפלה. צה"ל כבר החל לבצע עבודות חישוף ב-700 המטרים הראשונים, הסמו כים למקום הפיגוע. החיילים עקרו מטע זיתים ופוצצו שלושה בתים, בהם הסתתרו המחבלים. בשאר השטח הוצאו צווי הריסה ל-15 בתים.

לאחר שיהרסו הבתים, יורחב ציר המתפללים, ותוקם טיילת בעלות של חמישה מיליון שקל, אשר אושרו על-ידי משרד התיירות. בשלב השלישי יהרסו בתים נוספים, ותוקם שכונה יהודית שתמנה כאלף יחידות דיור, שיהוו רצף התיישבותי. הממשלה לא אישרה עדיין תוכנית זו.

משרד החוץ האמריקני שלח השבוע מסר חריף לישראל, הדורש ממנה להקפיא לאלתר את התוכנית, אשר תפקיע אדמות פלסטיניות. המסר הועבר ישירות ללשכת ראש הממשלה, ולא דרך משרד החוץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by