בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: שרשרת הפגנות המוניות נגד המלחמה בעיראק 
 
 מאוחדים למען השלום. מפגינים נגד המלחמה בבוסטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אלפי בני אדם מכל הגילים והעיסוקים השתתפו בכ-120 אירועי מחאה מאלסקה ועד פלורידה; 100 משחקני הוליווד חתמו על מכתב לנשיא בוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפי אזרחים אמריקנים, מסטודנטים במכללות ועד בעלי עמדות בכירות, מאנשי דת ועד ותיקי המלחמות, השתתפו אמש במחאה המונית נגד כוונת הממשל לפתוח במלחמה נגד עיראק.

המפגינים נשאו שלטים, שרו שירים והציעו אף להיעצר, כדי להפגין את התנגדותם לרטורקיה של הנשיא ג'ורג' בוש בנושא המלחמה בעיראק. "בתנועה נגד המלחמה נשמע מגוון רב של קולות, אך כולם מסתכמים למסר אחד פשוט - לא למלחמה בעיראק", אמר אחד המפגינים, מנהל בבית ספר.

התנועה "מאוחדים למען שלום" הקיפה אמש כ-120 אירועים, פעולות מרד אזרחי ומצעדים, ב-37 מדינות מאלסקה ועד פלורידה, שהסתכמו ב- 150 מעצרים. בין 99 העצורים מההפגנה מול מטה המשלחת האמריקנית לאו"ם בניו יורק, היה גם כומר.

לוחם ותיק ממלחמת העולם השניה עמד במשמרת מחאה של 40 איש, מול בניין המשרד הפדראלי בשיקאגו בזמן ש-20 מחבריהם נעצרו כשנכנסו בכוח ללובי הבניין. באוסטין נעצרו 7 מתוך 150 המפגינים מול אוניברסיטת טקסס, שצעדו משם לעבר משרד גיוס סמוך של צבא ארה"ב. סטודנטים באוניברסיטת מישיגן הקימו בית קברות זמני על מדרכה מרכזית בקמפוס וקראו לעבר הקברים "ילד עיראקי" ו-"גבר עיראקי".
 

יום המחאה צוין במקביל ליום זכויות האדם הבינלאומי

 
גם הוליווד השמיעה את קולה, כשיותר מ-100 בדרנים ושחקנים חתמו על מכתב לנשיא בוש, בו הזהירו כי המלחמה נגד עיראק תגביר את הסבירות להתקפות טרור, תזיק לכלכלה ותערער את מעמדה המוסרי של ארה"ב בעולם".

מן הבית הלבן נמסר כי הנשיא בוש מקדם בברכה את המחאה - שתוכננה להתבצע במקביל לציון יום זכויות האדם הבינלאומי - כחלק ממסורת ברוכה וארוכת שנים של דמוקרטיה.

יצויין כי המאה הקבילה גם לטקס הענקת פרס נובל, שבו קיבל נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ימי קרטר, את פרס נובל לשלום לשנת 2002.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by