בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטרליה: החשוד בתכנון פיגוע בשגרירות ישראל טוען לחפותו 
 
 התכוון לבצע הפיגועים בתחילת שנת 2000. הכניסה לשגרירות ישראל בקנברה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נפתח משפטו של ג'ק רוץ' החשוד שתיכנן לפוצץ את שגרירות ישראל בקנברה ואת הקונסוליה בסידני; הוגברה האבטחה בשדות התעופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית משפט בפרת' שבאוסטרליה נפתח היום (רביעי) משפטו של ג'ק רוץ', החשוד בתכנון פיגוע נגד שגרירות ישראל בקנברה ונגד הקונסוליה שלה בסידני. רוץ', יליד בריטניה, בן 49, שהתאסלם והתגורר בשנים האחרונות באינדונזיה, טען כי אינו אשם במעשים המיוחסים לו.

רוץ' נעצר בנובמבר לאחר פשיטה שערכה המשטרה על ביתו בפרת', במסגרת חיפוש אחר חשודים בפעילות טרור בעקבות הפיגוע באי באלי. עורך דינו, רוברט מצא, אמר כי מרשו יטען לחפותו באישום של קשירת קשר לפיצוץ השגרירות בקנברה והקונסוליה בסידני, בין פברואר למאי 2000.

בראיון לעיתון אוסטרלי סיפר רוץ' לפני מעצרו, כי נפגש במלזיה עם בכיר בארגון אל קאעידה. הוא טען גם כי התאמן עם אנשי אל קאעידה באפגניסטן וכי עסק בגיוס אזרחים מערביים לארגון.

רוץ' הגיע לבית המשפט תחת אבטחה כבדה וכשידיו כבולות באזיקים. הוא לא ביקש להשתחרר בערבות ולכן ישאר במעצר עד להגשת ערעורו בפברואר.
 

סידורי אבטחה חדשים בשדות התעופה באוסטרליה

 
בתוך כך, הכניסה היום רשות התעופה האזרחית באוסטרליה לתוקפם, את סדרי האבטחה החדשים, הכוללים בדיקה של הנוסעים לפני עלייתם למטוס.

זאת, בעקבות גל הטרור העולמי וההתרעות לפיגועים בתחומה.

כל נוסע ייבדק בגלאים, כמו גם מטען היד שהוא מעלה עמו למטוס, ועד לסוף השנה יותקנו בכל נמלי התעופה של אוסטרליה מתקנים לבדיקת המזוודות, של הנוסעים בטיסות בינלאומיות אל מחוץ לגבולות המדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by