בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: אמצעי לוחמה ביולוגית לכל דורש 
 
 חששות מוגזמים? נבגי אנתרקס (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

ועדת הפרלמנט ליחסי חוץ מזהירה מפני הקלות, בה יכולים טרוריסטים להשיג חומרים לייצור נשק ביולוגי; הממשלה תיאלץ לפקח על סטודנטים זרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הפרלמנט ליחסי חוץ מזהירה היום (רביעי) מפני הקלות שבה יוכלו ארגוני טרור בינלאומיים, להשיג אמצעי לוחמה ביולוגיים, ע"י הסתננות למעבדות האוניברסיטאיות ולגופי מחקר אחרים בבריטניה.

לדברי הוועדה, טרוריסטים עלולים להניח ידיהם על טווח רחב של חומרים ביולוגיים קטלניים, באמצעות הצטרפות לקורסים למחקר לבעלי תואר ראשון. הדבר יחייב את הממשלה להגביר את הפיקוח על מוסדות החינוך, כולל בין השאר, בדיקה של סטודנטים זרים שמבקשים להצטרף לקורסים מסוימים.

יו"ר הוועדה, דונלד אנדרסון, אמר כי "הודות להכרתנו בפוטנציאל המחריד של האיום, אנו יכולים להשיג פיקוח נרחב יותר. כרגע יש רק תוכניות לבדיקה בהתנדבות". לעומתו, אמר פרופסור בעל עמדה בכירה, כי כבר כעת מתבצע פיקוח והחששות אולי מוגזמים.

"באוניברסיטאות בבריטניה יש עיסוק מצומצם בלבד בגורמי מחלה מסוכנים, או בסוגים של גורמי מחלה שמישהו עלול לחשוב עליהם במושגים של אמצעי לוחמה ביולוגית", אמר הפרופסור. אין כיום חשד שארגון טרור המאיים על בריטניה השיג חומרים מסוכנים, אך לדברי הוועדה, יש להתייחס לסכנה הזו ברצינות המרבית.

החשש מפני השגת אמצעי לוחמה ביולוגית מתייחס גם לרשות הבריאות הלאומית ולמעבדות מסחריות, שאינן כלולות בתוכנית האבטחה שכן קיימת בבריטניה. ישנו גם חשש שמדענים מוסמכים, שתומכים בארגוני טרור, יבקשו להצטרף לתוכניות המחקר במדינה.
 

ארה"ב מתנגדת לאמנה בינלאומית נגד ביוטרור

 
דו"ח הוועדה הפרלמנטרית ממליץ כי המדינות השונות ישתפו פעולה במאבק נגד טרור ביולוגי, תוך פיתוח אמצעי בטיחות נפרדים בכל אחת ואחת מהן.

אולם ארה"ב מחזיקה בהתנגדותה לגיבוש הסכם בינלאומי לפיקוח על הביוטרוריזם, בטענה שאמנות מסוג זה לא יועילו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by