בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עמוס ברנס זוכה מאשמת רצח לאחר 27 שנים 
 
 לא הסתפק בשחרור. עמוס ברנס    
 
חדשות נענע

לאחר מאבק שנמשך מאז 1975, זכה ברנס למשפט חוזר; הוא ישב 8 שנים בכלא, בעקבות הודאתו; טען שההודאה נלקחה ממנו בכוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בנצרת זיכה היום (רביעי) את עמוס ברנס, שהורשע לפני 27 שנה ברצח החיילת רחל הלר, בת ה-19. כשיצא מבית המשפט קרא בקול חנוק מדמעות: "חייבים למצוא את הרוצח האמיתי".

ברנס המשיך ואמר שהוא משתתף בצערה של המשפחה על מותה של הלר, ושיעשה הכל כדי לעזור לה, אם יזדקקו לו". עורך הדין, עמי קובו, שמייצג את ברנס אמר לאחר ההחלטה: "סוף סוף נעשה צדק, מדובר בזיכוי לו מייחל עמוס שנים ואנחנו שמחים שבית המשפט הכריע היום את הכף".

החל משנת 1975 דרש ברנס לערוך לו משפט חוזר, אולם הפרקליטות דחתה אותו שוב ושוב, בתואנה של מחסור בממון ובכוח אדם. בשנת 1984 העניק לו נשיא המדינה דאז, חיים הרצוג, חנינה. אולם, ברנס סירב להשתחרר עד שבית משפט יקבע את חפותו. השופט חיים כהן, שביקר אותו במאסרו, שכנע אותו להמשיך במאבק מחוץ לכתלי הכלא.

ברנס השתחרר, והמשיך במאבק בלתי נלאה לנקיון שמו. הוא המשיך לטעון שכלל לא ידע את פרטי הרצח, וכי המשטרה הוציאה ממנו את ההודאה באמצעים לא חוקיים. הוא טען גם שהמשטרה העלימה את מכנסיו ודגימות זרעו של האשם האמיתי באינוסה וברציחתה של החיילת.
 

המשיך להאבק על הזיכוי

בחודש ספטמבר 2001 ביטלה הפרקליטות את כתב האישום נגדו, אך סירבה לפתוח את התיק שוב. מן הפרקליטות נמסר אז, שיש בידיהם ראיות לכאורה הקושרות את ברנס לרצח, אולם אין זה הגיוני לנהל משפט שנמשך 25 שנה. עוד נטען שכתב האישום לא הוגש, בשל חוסר עניין לציבור.

במרץ 2002 קבעה השופטת דליה דורנר כי יהיה משפט חוזר לברנס והשאירה בידי הפרקליטות אחת משתי ברירות: לנהל את התיק, ולנסות להרשיע את ברנס בשנית או לחזור בה מכתב האישום. בסופו של דבר החליטה הפרקליטות לחזור בה מכתב האישום אולם טענה כי לא מדובר בזיכוי, ברנס לא ויתר, דרש זיכוי ועמד על כך שההליך יסתיים בזיכוי.

סניגוריו של ברנס, עמי קובן וד"ר דיויד וינר בירכו על ההחלטה ואמרו כי היא מאוד חשובה ומסיימת מאבק של 27 שנים של עמוס ברנס, במה שהוגד על ידם כ"עיוות הדין הגדול ביותר במדינה; לאחר כל כך הרבה שנים של מאבק של עמוס כדי לקבל את הזיכוי וכדי להוכיח את חפותו קיבל ביהמ"ש את עמדת הסניגוריה הציבורית וזיכה אותו לשמחתנו הרבה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by