בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיזבאללה: קנדה עשתה "טעות חמורה" 
 
 גראהם. לא עמד בפני הלחץ (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הארגון הגיב היום על החלטת ממשלת קנדה להוציאו מחוץ לחוק; מאיימים: "ההחלטה עלולה להגביר את זעם המוסלמים והערבים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החיזבאללה הגיב היום (חמישי) על החלטת ממשלת קנדה להוציא מחוץ לחוק את הזרוע המדינית של הארגון. בהודעת החיזבאללה נמסר כי ממשלת קנדה עשתה "טעות חמורה שעלולה להגביר את זעם המוסלמים והערבים". בהודעה נטען עוד כי קנדה נכנעה בהחלטתה ללחץ אמריקני וישראלי. "כשהשנאה והעוינות כלפיהם תגבר, כפי שקרה לממשל האמריקאי, הם יהיו חייבים להודות כי הסיבה האמיתית להיותם משוחדים בצורה עיוורת היא היישות הציונית", דברי ההודעה.

כזכור, הכריזה קנדה ביום רביעי על הוצאת ארגון החיזבאללה אל מחוץ לחוק, לאחר שזה יצא בקריאה לפלסטינים להגביר את קצב ביצוע פיגועי ההתאבדות נגד ישראלים - כך מדווחת סוכנות רויטרס. כזכור, בחודש שעבר הוסיפה קנדה את החמאס והג'יהאד האיסלאמי לרשימת הארגונים המעורבים בפעילות טרור, ואולם לא ביצעה פעולה דומה כלפי החיזבאללה, אשר הזרוע הצבאית שלה הוצאה למעשה אל מחוץ לחוק בקנדה כבר בשנת 2001.

עד כה עמדה קנדה בנחישות כנגד הלחץ הגובר והולך להוציא את הזרוע הפוליטית של החיזבאללה אל מחוץ לחוק, זרוע שתוארה על ידי שר החוץ הקנדי, ביל גרהאם כתנועה לגיטימית. ואולם הממשלה הקשיחה את עמדה בשבוע שעבר, לאחר שמנהיג החיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, קרא לפלסטינים להתעלם מהביקורת הבינלאומית בעניין פיגועי ההתאבדות ולהמשיך את המאבק המזוין נגד ישראל.
 
 
"הממשלה עומדת להוסיף כמה שמות לרשימת הארגונים הנחשבים כארגוני טרור", אמר בכיר במדינה בהודעה רשמית לרויטרס. לשאלה האם מדובר בזרוע הפוליטית של החיזבאללה השיב הבכיר בחיוב. יצוין כי ההחלטה באה בעקבות התייעצות של היועץ המשפטי לממשלה, ויין איסטר, גראם ובכירים נוספים.

משמעותו החוקית של הצעד הקנדי הוא שכל מי הנחשד במעורבות בטיפול בהון או רכוש של החיזבאללה עלול לעמוד בפני עונש של עד עשר שנות מאסר.

נראה כי מאבקן של קבוצות יהודיות ופוליטיקאים מהאופוזיציה להוציא את החיזבאללה לגמרי אל מחוץ לחוק הצליח. בסוף החודש שעבר הגיש ארגון "בני ברית" תביעה משפטית נגד אוטווה כאמצעי לחץ, בבקשה לאלץ את הממשלה להחרים את החיזבאללה על כל פלגיו. הארגון נעזר במודעת פרסומת על עמוד שלם שביקרה קשות את גרהאם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by