בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תשאיר בידי ישראל 2 סוללות פטריוט 
 
 הסוללות ואנשי צוותן יישארו בישראל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הסוללות ואנשי צוותן ישתתפו בתרגיל משותף גדול לצה"ל ולצבא ארה"ב; בתום האימון יישאר הצוות בישראל כדי לסייע לצה"ל במקרה של תקיפת עיראקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקני הודיע הלילה (רביעי-חמישי) שישאיר בידי ישראל את שתי סוללות הפטריוט, שהגיעו אמש לארץ לקראת תרגיל משותף, שיערך עם כוחות נ"מ של חיל האוויר הישראלי בחודש הבא.

בתרגיל ישתתפו גם ספינה אמריקנית וסוללות של טילי חץ. כמו כן מתכוונים האמריקנים להביא לארץ ספינה שעליה מערכת מכ"ם מתקדמת שנועדה לסייע באיתור ירי טילי קרקע-קרקע.

עם תום האימון יישארו צוותי הפטריוט האמריקניים בישראל כדי לסייע במקרה של תקיפה עיראקית על ישראל. אימונים משותפים של שני הצבאות התקיימו בשנים האחרונות באופן קבוע.

ארה"ב מתכוונת לפרוס מערכות נ"מ נוספות שלה במדינות אחרות במזרח התיכון. שתי הסוללות הן מדגם PAC-2 המיועד לפגוע גם בטילים, בניגוד לטילי הפטריוט מהדגם הראשון שהופעלו בישראל בזמן מלחמת המפרץ ויועדו להפלת מטוסי קרב.

כזכור, גם גרמניה הודיעה באחרונה לישראל על נכונותה לספק לה שתי סוללות לקראת המתיחות במפרץ. טילי הפטריוט אמורים לסייע למערכות החץ ביירוט טילי סקאד בגבהים נמוכים. בנוסף, מטרתם למנוע חדירת מטוסים עיראקים, שעלולים לנסות לפזר חומר לחימה כימי וביולוגי מעל ריכוזי אוכלוסייה בישראל.

גורמי צבא בכירים בישראל טוענים כי מערך ההגנה הישראלי, ובראשו סוללות החץ, מסוגל כיום לתת מענה מבצעי לסכנה של שיגור טילי קרקע קרקע מעיראק או ניסיונות חדירה של מטוסים עיראקיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by