בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק מכחישה שסיפקה נשק כימי לאל קאעידה 
 
 מתקן צבאי שנתון לבדיקת האו``ם בצפון עיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

"זוהי האשמה מגוחכת של הממשל האמריקני" אמר גנרל חוסאם אמין, הממונה על חיבור דו"ח הנשק העיראקי; ארה"ב: לא ברור אם סדאם ידע על המשלוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גנרל בכיר בצבא העיראקי הכחיש הערב (חמישי) את הפרסומים לפיהם סיפקה עיראק גז עצבים לארגון המקושר לאל קאעידה. "זוהי האשמה מגוחכת של הממשל האמריקני" אמר גנרל חוסאם מוחמד אמין במסיבת עיתונאים בבגדד והוסיף, "הם יודעים טוב מאוד שאין לנו חומרים כאלה". גנרל מוחמד אמין, אחראי בממשל העיראקי על הקשר עם פקחי האו"ם ועל חיבור דו"ח הנשק העיראקי שהוגש לאו"ם.

היום דיווח ה"וושינגטון פוסט" כי בידי ממשל בוש קיים מידע אמין לפיו קיצונים מוסלמים המקורבים לאל קאעידה קיבלו משלוח של נשק כימי מעיראק, בחודש שעבר או בסוף חודש אוקטובר.

מקורות בממשל האמריקני מסרו לעיתון כי משלוח הנשק הועבר לפני כחודש מעירק דרך תורכיה והוא כלל גז עצבים וגז V.X. עדיין לא ידוע אם סאדם חוסיין ידע על המשלוח, ואולם המקורות האמריקנים מציינים כי לא סביר להניח שמשלוח של נשק כימי יכול לצאת אל הפועל ללא ידיעתו של סאדם חוסיין.

אם הדיווח נכון הוא מחזק את הטענות ששבו והעלו בממשל בחודשים האחרונים, לפיהם עיראק אכן העניקה סיוע לאל-קאעדה. כמו כן, הדיווח עלול להפריך את טענות עיראק בדו"ח שהגישה לאו"ם, לפיו נהרס כל מלאי הנשק הכימי שברשותה.

על פי הדיווח, במשלוח היה מעורב "אסבט אל אנסר", ארגון קיצוני שמקורו בלבנון, שלאחרונה ביסס לעצמו תאים בצפון עיראק. הארגון משתף פעולה עם אל קאעידה ומקבל ממנו מימון.
 

עיראק: היינו קרובים להרכבת פצצת אטום

 
בתוך כך, נמשכת בדיקת פקחי הנשק של האו"ם במתקנים ברחבי עיראק: השבוע נכנסו הפקחים למתקן בבגדד, שבו פיתחה בעבר עיראק פצצה גרעינית ובאתר לכריית אורניום סמוך לגבול סוריה.

השבוע חשף יועצו המדעי של סדאם חוסיין עד כמה קרובה היתה עיראק להרכבת פצצת אטום. מעל 2,000 עמודים מתוך הצהרת הנשק העיראקית עוסקים בתוכנית הגרעינית שלה, ומאשרים כי בגדד השתמשה במתקנים שונים במדינה ומחוץ לה במאמציה לייצר את פצצת האטום הראשונה בעולם הערבי. הגנרל עמר אל סעאדי אמר כי "זה בידי הסוכנות לאנרגיה אטומית לקבוע כמה קרובים היינו. לא השגנו את מלוא היקף הפצצה וגם לא ניסינו אותה".

יצוין כי וושינגטון הצהירה השבוע על נכונותה להשתמש בנשק גרעיני, אם תיאלץ להגיב על התקפה נגדה בנשק להשמדה המונית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by