בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה מכחישה עזרה לאיראן בפיתוח נשק גרעיני 
 
 מתקן רדיואקטיבי בצפון קוריאה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

פקחי האו"ם יבדקו כור איראני שנחשף על ידי צילומי לוויין; רוסיה טוענת הכור לצרכי שלום; צפון קוריאה מחדשת פעילותה הגרעינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בארה"ב מודאגים מאוד מהכורים הגרעיניים שנחשפו בתצלומי לוויין השבוע, ולמרות הכחשות נמרצות של ממשלת איראן, סבורים בממשל כי הכורים עשויים לסייע בבניית נשק גרעיני. בכל מקרה, סוכנות האו"ם לפיקוח על נשק (IAEA), שפועלת בימים אלה בעיראק, הודיעה כי תשגר נציגים לבדיקת הכורים האיראניים בפברואר 2003..

ובתוך כך, מוסקבה מכחישה היום (שני) את הדיווחים על סיוע שהיא מעניקה לתוכנית הנשק האיראנית, ומבהירה כי כל שיתוף פעולה בין המדינות בתחום הגרעין מתמקד ב"פיתוח אנרגיה למטרות אזרחיות". השר הרוסי לאנרגיה גרעינית, אלכסנדר רמיאנצב, אמר בסוף השבוע כי אין להסיק שאיראן "הפירה את החוק הבינלאומי" בבניית הכורים החדשים. הוא קרא שלא להיחפז להסקת מסקנות "רק על סמך צילומי לוויין".

גם צפון קוריאה הודיעה לאחרונה באופן רשמי היא מחדשת את תוכנית הנשק הגרעינית, ודרשה מהאו"ם להסיר את אמצעי המעקב באתרים ובמתקנים הצבאיים. ב-CIA סבורים כי פקיסטן ותימן סיפקו לצפון-קוריאה ציוד הדרוש לפרוייקט הטילים והגרעין.
 

נכנסה לציר הרשע

 
כזכור, בשנת 1994 הבטיחה צפון קוריאה כי תנטוש את פיתוח הנשק הגרעיני שלה לטובת כורים לאנרגיה אטומית, לשימושים אזרחיים בלבד, בתמורה לנפט. אולם, בחודש אוקטובר האחרון הודתה בנכונותו של המידע שיש בידי האמריקנים לגבי המחקר הגרעיני שלה לצורכי מלחמה.

לאחר הודעתה של הרפובליקה הקוריאנית, הודיעו ארה"ב ויפן שהן משעות את משלוחי הנפט. רוסיה וסין מנסות לשנות את ההחלטה. לאחר שצפון קוריאה הודתה כי יש ברשותה נשק גרעיני, כדי להתמודד, לדבריה עם מה שהיא מגדירה האיומים הגרעיניים של ארה"ב, קרא הנשיא בוש לצפון קוריאה לחסל את תוכניות הגרעין שלה. הוא אף הכניס את צפון קוריאה לרשימת המדינות אותן כינה "ציר הרשע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by