בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביהמ"ש קבע: לישראל הסמכות לעצור ולשפוט את ברגותי 
 
 אין פרוטוקול או אמנה שמאפשרים לרצוח אזרחים. ברגותי בבית המשפט (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השופט צבי גורפינקל דחה את טענות ראש התנזים לשעבר בגדה; קבע כי עפ"י החוק הישראלי, הסכמי אוסלו והחוק הבינ"ל יש לישראל הסמכות לעוצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בצהריים (חמישי) את טענת מרואן ברגותי, כי לישראל אין סמכות לעצור אותו. השופט צבי גורפינקל קבע בהחלטתו, כי על פי החוק הישראלי, הסכמי אוסלו והחוק הבינלאומי, יש בידי ישראל כל הסמכות לעצור ולשפוט את ראש התנזים לשעבר בגדה.

השופט אמר בפסיקתו, "ברגותי מנסה להצדיק את מעשי הרצח והטרור שביצע בכסות ובהצדקה של כללי המשפט הבינלאומי, אולם אין בכללי המשפט הבינלאומי פרוטוקול או אמנה שמאפשרים לרצוח אזרחים, על ידי פעולות טרור אכזריות".

עורכי דינו של ברגותי הודיעו כי ישקלו לערער על ההחלטה בפני בית המשפט העליון. אחד מעורכי דינו כינה את החלטת השופט 'פוליטית ולא משפטית'. "בית המשפט לא ראה עדיין חומר ראיות שיכל לבסס עליו את האמרות האלה", אמר עו"ד ריאד אניס.

התובעת במשפטו של ברגותי, דבורה חן, אמרה בתגובה להחלטת בית המשפט, כי הוא קיבל את טענות התביעה אחת לאחת וכי לדעתה אין לתקוף אותו על קבלת החלטות פוליטיות.

בעוד כ-3 שבועות, ב-2 בינואר, תציג המדינה את ראיותיה במסגרת הדיון בבקשה לעצור את ברגותי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בתחילת הדיון היום פרץ עימות מילולי, בין ברגותי לבין הורים שכולים שהגיעו לדיון.

בדיונים הקודמים במשפטו שב ברגותי וטען כי אינו מכיר בסמכות בית המשפט לשפוט אותו, ולכן הוא מסרב להתייחס לאישומים נגדו. בדיון האחרון, לפני כשלושה שבועות, העלתה התובעת עו"ד חן, טענות ונימוקים לפיהם בית המשפט מוסמך לשפוט את ברגותי, בהם פסיקת בית המשפט העליון בעניין. התובעת הדגישה אז כי טענותיו של ברגותי אינן רלבנטיות לכתב האישום, שעוסק בעבירות ספציפיות.
 

ברגותי נאשם ברצח ושידול לרצח; מסרב לקבל ייצוג משפטי

 
מרואן ברגותי עצור באשמת רצח ושידול לרצח, מאז אפריל השנה. הוא סירב לקבל ייצוג משפטי והשופטת בדיון הקודם במשפטו נענתה לבקשתו ושיחררה את הסניגוריה הציבורית מייצוגו.

עורכי דינו, שמאי ליבוביץ' וג'וואד בולוס, מייצגים אותו רק בשלב הנוכחי של המשפט, ולבקשתו לא ייצגו אותו בהמשך.

לאחרונה הכריז ברגותי כי יתמודד בבחירות לרשות הפלסטינית, שייערכו ב-20 בינואר 2003, ואף יצא בגלוי נגד ההנהגה הנוכחית של הרשות. בראיון לסוכנות איי.פי קרא ברגותי לבכירים הפלסטינים להתפטר מתפקידם, לאחר שנכשלו בו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by