בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פורסמה רשימת ש"ס - נאמני דרעי בחוץ  
 
 קרע סביב שיבוץ אנשי דרעי במקומות ריאליים ברשימה. הרב יוסף ואריה דרעי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך החליטה מועצת החכמים; בראש הרשימה אלי ישי, שלמה בניזרי וניסים דהן; הרב כהן לא שובץ ברשימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חכמי התורה של ש"ס בראשותו של הרב עובדיה יוסף אישרו הערב (חמישי) את רשימת מועמדי המפלגה לכנסת. נאמניו של דרעי ביניהם הרב כהן, נותרו מחוץ לרשימה. הרכב הרשימה לפי הסדר: אלי ישי, שלמה בניזרי, ניסים דהן, אמנון כהן, איציק כהן, דויד אזולאי, משולם נהרי, יצחק ועקנין, יאיר פרץ, ניסים יעקב מרגי, עופר חוגי, פיני צברי, יואב בן צור, ליאור גבאי, רפי מלאכי ושמואל בן עטר.

מוקדם יותר התעוררה מחלוקת קשה בש"ס, על הרכב רשימת המפלגה לכנסת, שהביאה הערב לקרע עמוק במועצת החכמים שלה, הרב עובדיה יוסף החליט לדחוק את אנשי דרעי לתחתית הרשימה. דבר שמותיר ספק כעת, אם יצליחו למצוא להם בית אחר כאשר המועד האחרון להגשת הרשימות הסתיים הלילה בחצות.

הרב כהן, חבר מועצת החכמים, איים בשיחת הטלפון כי יפרוש מהמועצה, אם נאמניו של אריה דרעי לא ישובצו במקומות ריאליים ברשימת ש"ס לכנסת. בתגובה, אומרים מקורביו של כהן, קילל אותו מנהיגה הרוחני של ש"ס ואמר לו כי ירדוף אותו כל ימיו.

מקורביו של הרב עובדיה יוסף הכחישו את הדברים באומרם כי הציטוט אינו מדויק. לדבריהם, הרב יוסף אמר לרב כהן "אני לא אמחל לך. לא בעולם הזה ולא בעולם הבא", בהתכוונו לדרישותיו המוגזמות של הרב כהן.

נאמניו של דרעי, בעקבותיהם נוצר הקרע, הם אלי סוויסה ורחמים מלול. מוקדם יותר היום לא הגיעו חמשת חברי התנועה המזוהים עם דרעי לביתו של הרב יוסף כדי לחתום על כתב התחייבות לקראת הכנסת הבא.
 
 
יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, ניסה למזער את המשבר באומרו "נעשה הכל על מנת לאחד את השורות. אם מדובר באנשי דרעי או אנשי ישי, אני יכול להבטיח דבר אחד, שכולם אנשי עובדיה יוסף".

עם זאת, נראה כי הרב כהן לא יגיע הערב לישיבת מועצת חכמי התורה, בה יוחלט על הרכב הרשימה לכנסת.

בעקבות המחלוקת הקשה, לא הגישה עדיין ש"ס את הרכב רשימתה לכנסת, אך חשפה בצהריים את סיסמת הבחירות שלה, שאומרת: "ש"ס תיתן כוח לשרון. הצבע ש"ס".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by