בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיא חדש באבטלה במשק  
 
 
חדשות נענע

מספר המובטלים זינק ליותר מ- 213000 ושיעור האבטלה ברבעון השלישי של השנה עומד על %9.1 על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה; זהו שיא באבטלה מזה שבע שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האבטלה שוברת שיאים חדשים במדינת ישראל- שיעור המובטלים עבר את מחסום תשעת האחוזים, ומספר המובטלים (בניכוי השפעות עונתיות) עלה בתוך שנה ב- 27 אלף איש והגיע ליותר מ- 213.4 אלף איש בחודשים יולי-ספטמבר , כך עולה מנתונים, שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

נתוני האבטלה החדשים מתייחסים לשלושת החודשים הראשונים לכהונתה של ממשלת ברק, תקופה בה הצטרפו למעגל האבטלה 6400 מובטלים. מדובר במספר המובטלים הגבוה ביותר מזה שבע שנים וכן זוהי עלייה חדה לעומת 207 אלף מובטלים ברבעון השני של השנה ו- 186.4 אלף מובטלים בסוף .98

במשרד האוצר חוששים כי שיעור האבטלה יחמיר, ויגיע בתחילת שנת 2000 לכמעט 10 אחוזים, שהם 223 אלף מובטלים (בניכוי השפעות עונתיות- החישוב המקובל), וכי רק במחצית השנייה של 2000 יחול שיפור מסויים והאבטלה תרד בהדרגה.
 

תוכניות להורדת האבטלה


מנכ"ל שירות התעסוקה, משה דימרי, העביר השבוע לראש הממשלה, אהוד ברק, תוכנית ליצירת מקומות עבודה לכעשרת אלפים מובטלים על ידי הקדמת ביצוע עבודות תשתית ו"פרויקטים לאומיים", כך דיווח היום (שישי) עיתון ``הארץ``.

בין היתר מציע דימרי להקדים ביצוע פרויקטים לאומיים כמו כביש חוצה ישראל, נתב"ג 2000, פיתוח אתרי תיירות וארכיאולוגיה. העבודות למובטלים יהיו בעיקר במסגרות כמו קק"ל, רשות העתיקות, רשות הגנים הלאומיים, חברות ממשלתיות ותאגידים עירוניים העוסקים בפיתוח תשתית ותיירות, וכן על ידי הכשרה במפעלים, בעיקר בתעשייה הזעירה.

שר התחבורה, יצחק מרדכי, תומך אף הוא בהאצת פרוייקטים בתחום התחבורה כאמצעי לצמצום האבטלה. גלי צה``ל דיווחו כי בישיבת הממשלה ביום ראשון הוא ידרוש להאיץ את עבודות הפיתוח בארבעה פרוייקטים לאומיים, אשר לדבריו, יהוו מקורות עבודה לאלפי מובטלים. מלבד הפרוייקטים לפיתוח נתב"ג אלפיים וכביש חוצה ישראל דיבר מרדכי גם על פרוייקט שדה התעופה בעין עברונה ופרוייקט נמל היובל באשדוד.

בחברה להגנת הטבע תוקפים את השר מורדכי ואומרים כי מדובר באחיזת עיניים. ראשי החברה טוענים כי האצת העבודות בכביש חוצה ישראל לא תתבסס על ידיים ישראליות, ורוב העבודה תתבצע על ידי עובדים זרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by