בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילים בחברון: הכתובת היתה על הקיר 
 
 קרן יעקובי התעקשה לשרת במקום (רפרודוקציה: דוצ)   
 
חדשות נענע

טוענים שהודיעו על הסכנה בעמדה בה שמרו קרן יעקובי ומאור קלפון; השניים הובאו בצהריים למנוחות; הם נהרגו כשאבטחו את ציר המתפללים בין קרית ארבע למערת המכפלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי מילואים ששירתו בחברון בחודש שעבר, ואשר חלקם השתתפו בקרב בציר-המתפללים, אמרו היום (שישי) שהעמדה בה נהרגו קרן יעקובי ומאור קלפון לא היתה בטוחה, וכי התריעו על כך בעבר.

לדברי החיילים, העמדה מתוצפתת על ידי בתים של שלוש וארבע קומות הסמוכים לה, ושני חיילים כבר נפצעו בה. "הכתובת היתה על הקיר", טענו.

הלוויותיהם של שני חיילי המשטרה הצבאית, שנהרגו אתמול במארב המחבלים ליד חברון, נערכו היום בצהריים. רב"ט קרן יעקובי (19) מחדרה נטמנה בבית העלמין הצבאי בעירה. סמל מאור קלפון (19) מקרית ים, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי צור שלום.

מארב המחבלים, בו נהרגו השניים, נערך מעט לאחר שהסתיימה מסיבת העיתונאים שבה הציג אלוף פיקוד מרכז את מסקנות הקרב בחברון, בו נהרגו לפני חודש 12 ישראלים. המחבל המתין למתפללים קרוב למקום בו אירע פיגוע הירי ההוא. בעקבות חקירת האירוע, הוחלט להדיח שלושה קצינים.

בשעה שעמדו החיילים בעמדת שמירה בשכונת ג'בל ג'ועאר, כיוונו אליהם מחבלים את קנה רובהו, כשהוא מסתתר בבית בשכונה. הוא ירה לעברם עשרות קליעים. קרן נפגעה בראשה ונפטרה כעבור זמן קצר. מאור נפגע בבטנו ונפטר בדרכו לבית החולים.

כוחות צה"ל שהגיעו למקום פרצו לתוך הבית ממנו התבצע הירי, אולם המחבלים הצליחו להימלט, כנראה באמצעות רכב שהמתין להם. צה"ל הטיל עוצר על השכונה, ודחפורים של חיל הנדסה החלו להרוס מבנים הסמוכים לבית.

ועד הישוב היהודי בחברון אמר בעקבות הפיגוע, כי מערכת הבטחון לא הסיקה את המסקנות מהפיגוע הקודם בחברון וכי אוזלת היד הישראלית עודדה את המחבלים לרצוח. המתנחלים תובעים להתחיל באיכלוס יהודי את הבתים לאורך ציר המתפללים.
 

הרוגה ראשונה בפעילות מבצעית

קרן יעקובי היא הלוחמת הראשונה בישראל, שנהרגה בפעילות מבצעית. צה"ל ומג"ב שהחלו בשנים האחרונות לשלב נשים גם בתפקידי לחימה, ולא רק להשאיר אותן בעורף. גם נשים נשלחות לשטחים, למרות הסיכון שבכך.

התוצאה היא שוויון זכויות גם בסכנת המוות. מאז תחילת האינתיפאדה השנייה נהרגו שתי חיילות בפיגועים, אולם יעקובי היא הראשונה שנהרגה במהלך מבצע של צה"ל בשטח. לפני כשנה וחצי נפצעה באורח קשה לוחמת מג"ב בהתקלות עם חוליית מחבלים ליד טול כרם.

פלוגת המשטרה הצבאית הוצבה בחברון לפני מספר שנים, כדי לפזר הפרות סדר של יהודים ושל פלסטינים. בשנתיים האחרונות החלו לשלב את החיילים בפעילות אבטחה ולחימה בעיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by