בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קפלינסקי: המפקדים שהודחו לחמו היטב 
 
 האלוף קפלינסקי במסיבת העיתונאים (דוצ)   
 
חדשות נענע

שם זאת, השלושה כשלו בתפקודם בעת באירוע בחברון; אל"מ דרור וינברג ז"ל נהג כשורה כשנכנס לסימטה; הקרב מנע פיגוע גדול בקרית ארבע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסיבת העיתונאים, שערך אלוף פיקוד מרכז, משה קפלניסקי, הסתיימה זמן קצר לפני פיגוע נוסף בציר המתפללים בחברון. פרשנים צבאיים אומרים היום (שישי), שכל שעות העבודה שנעשו כדי לשחזר את האירוע ולהפיק ממנו לקחים, התמוססו מול מותם של שני החיילים הצעירים אמש.

קפלינסקי הודיע, שהוחלט להדייח שלושה קצינים: סגן מפקד גדוד חי"ר, סגן מפקד גדוד של הנח"ל, מפקד פלוגת מילואים, וקצין המבצעים של גדוד משמר הגבול בחברון. הוא ציין, עם זאת, שהמפקדים לחמו היטב, אולם כשלו בתפקידם כמפקידים באירוע.

בהתקלות עם אנשי הג'יהאד האסלאמי, נהרגו ב-15 בנובמבר השנה 12 לוחמי צה"ל, מג"ב ואזרחים מכיתת הכוננות של קריית-ארבע. בקרב, שארך שלוש שעות, נפצעו גם 8 חיילים ולוחמי מג"ב ועשרה אזרחים מכיתת הכוננות. צה"ל נדרש לחקור, כיצד נפגעו רבים כל כך בתקרית, למרות היתרון של הכוחות על המחבלים, בכוח אדם ובנשק.

קפלינסקי אמר, שחלק מן המפקדים לא פעלו כשורה. קצין אחר אמר, שהיתה גם בעיה בעובדה שאזרחים פיקדו על כוחות צבא. ליקויים נוספים התגלו ברמה הטקטית. לכוחות השונים לא נערכו תרגילים משותפים, שהיו עוזרים להם לתפקד בצורה יעילה יותר. עם זאת, מהתחקיר עלה, שאל"מ דרור וינברג ז"ל פעל נכון כשנסנס לסמטה.

קפלינסקי הדגיש, שעם כל הצער על מותם של 12 הלוחמים, הם הצליחו למנוע פיגוע גדול בקרית ארבע.
לפי התחקיר כוונתם של המחבלים היתה לחדור ליישוב כדי לבצע פיגוע המוני.

האלוף קפלינסקי עוד אמר: "הכנת הכח למשימה שלו לא תאמה את הסטנדרטים הצבאיים, הכנת כח מבצעי למשימה מבצעית בפיקוד המרכז. הדבר השני, נפילה של מפקדים בכירים בדקות הראשונות לאירוע גרמה לפגיעה משמעותית בשרשרת הפיקוד ולאובדן תמונת המצב המבצעית למשך זמן ארוך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by