בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאוול: נקציב 29 מיליון דולר לרפורמה במזה"ת  
 
 קולין פאוול. מציג את תוכנית הרפורמות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מטרת התוכנית לעודד שינויים עמוקים במזרח התיכון; המטרה: קידום פיתוח כלכלה ליברלית, החינוך והעמקת הדמוקרטיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, הכריז היום (חמישי) על תוכנית לפיה יקציב הממשל 29 מיליון דולר לשם רפורמה ומודרניזציה במדינות ערביות במזרח התיכון. עיקרי התוכנית: העמקת הקשר בין ארה"ב למדינות המזה"ת, פיתוח הכלכלה והשוק החופשי והשלטון הדמוקרטי.

התוכנית אינה כוללת את ישראל, אלא מיועדות למדינות בעלות רוב מוסלמי. פאוול אמר כי התוכנית תיושם אך ורק בהסכמת המדינות ללא כפיית ארה"ב.

פאואל אמר בנאומו כי התוכנית מבוססת על שלושה עקרונות: כלכלה, רפורמות פוליטיות וחינוך. הוא הבטיח כי ארה"ב תשתף פעולה לכל אורך הדרך עם ממשלות על מנת ליצור מקורות פרנסה ולשגשוג כלכלי. פאואל ציין כי אחוז הבוגרים במדינות ערב מחוסרי העבודה שאינם יכולים לספק מזון למשפחותיהם הוא גבוה ברבות ממדינות המזרח התיכון.

ארה"ב מציעה לתמוך בהשתתפות אזרחים במערכת הפוליטית בעיקר באלה הפועלים להגנת הזכויות ובאפשרויות פוליטיות לנשים: "יותר מדי תושבים במזרח התיכון נשלטים עדיין על ידי מערכות נוקשות. תהליך השתתפות גדול יותר של האזרחים במערכת הפוליטית נדרש באמצעות עידוד מוסדות אזרחיים המגינים על זכויות של אינדווידואלים", אמר.

פאוול אמר כי 10 מיליון ילדים בגילאי בית הספר נמצאים בבית או עובדים ומחצית מהנשים המוסלמיות באזור הן אנלפבתיות. התוכנית תפעל להקמת בתי ספר ותוכניות לימוד, תוך הדגשת תחום חינוך הנשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by