בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין בכיר: לא נצא מבית לחם עד חג המולד 
 
 דיברו על יחסי הדתות. האפיפיור וקצב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אמר בתגובה לדברי הנשיא בפגישה עם האפיפיור; קצב: הקצינים הבכירים צריכים למלא תפקידם ולא לצאת בהצהרות אנונימיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין בכיר בצה"ל אמר היום (שישי) שלצה"ל אין כוונה להוציא את כוחותיו מבית לחם לפני חג המולד. זאת, בתגובה לדברים שאמר אמש נשיא המדינה, משה קצב, לאפיפיור, יוחנן פאולוס השני.

בריאיון ל"קול ישראל" קצב התייחס לדבריו של הקצין. הוא אמר, שדבריו המדוייקים לאפיפיור היו, שהכוחות יצאו רק אם לא תהיינה התרעות. "אמרתי לו שאם לא תהינה התרעות אין לנו ענין להישאר שם". הוא הדגיש, שדבריו נאמרו בתיאום עם מערכת הביטחון: הרי לא יעלה על הדעת שאצא לביקור כזה בלי תיאום".

"מוטב לאותם קצינים שימלאו את תפקידם הקשה ורב האתגרים", ביקר קצב, "במקום לשלוח מסרים אנונימיים לתקשורת". קצב אמר גם שנושא יציאתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לחגיגות בבית לחם לא נידון בפגיה בוואתיקן.
 

קצב: גרמניה לא סירבה לתת לנו נגמ"שים

 
הנושאים שנידונו היו יחסי יהדות ונצרות ויחסי ואתיקן-ישראל. קצב ביקש מן האפיפיור לא לעשות השוואות בין הטרור הפלסטיני לפעולות צה"ל בשטחים. "אמרתי לו שהטרור הפלסטיני הפך להיות חסר תקדים בעוצמה שלו, ושידינו נקיות מלבד כמה וכמה תאונות", סיפר קצב.

בנוסף, ביקש הנשיא מן האפיפיור להוסיף למוזיאון הוואתיקן פריטי יודאיקה, שמוחזקים בידיהם. הוא קיבל הסכמה עקרונית, ומשא ומתן בנושא יימשך.

קצב המשיך ואמר שהדעה השלילית של אירופה כלפי ישראל לא נובעת משיקולי רשעות ואנטישמיות, אלא מהסברה לא יעילה. "בגרמניה מצאתי הבנה רבה לצרכיה של ישראל ולמאבק של בטרור", אמר והוסיף שגרמניה ואיטליה הן ידידות גדולות לישראל.

בנוגע לידיעות לפיהן סירבה גרמניה לשלוח לישראל נגמ"שים, אמר הנשיא שאין זה מדוייק, משום שישראל עדיין לא ביקשה, וגרמניה לא סירבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by