בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר מרכז הליכוד: הציעו לי קולות תמורת 70 אלף דולר 
 
 קבלני קולות, ח``כים ושרים יזומנו להעיד (עופר וקנין)   
 
חדשות נענע

חיים כהן, שהגיע למקום ה-70 ברשימת המפלגה לכנסת, העיד היום במשטרה; גם ח"כ קרא מסר עדות מרצונו; המשטרה תבדוק חשד לזיופים בעבודה; חשין סירב לעכב אישור רשימות הליכוד והעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר מרכז הליכוד, חיים כהן, סיפר היום (שני) בעדותו ביחידה לחקירות הונאה במשטרה, כי במהלך הבחירות המקדימות במפלגה, הציע לו פעיל מירושלים את קולותיהם של בין 70 ל-80 חברי מרכז. כהן, שהגיע למקום ה-70 ברשימת הליכוד, סיפר כי הפעיל דרש עבור הקולות 70 אלף דולר.

ח"כ איוב קרא מהליכוד הגיע גם הוא ליחידה לחקירות הונאה, מיוזמתו, כדי להתלונן במשטרה על סמך המידע שבידיו. המשטרה חוקרת מאתמול חשדות לסחיטה ושוחד בבחירות הפנימיות במפלגה.

חבר הכנסת לשעבר, עקיבא נוף, שהתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, כבר העיד אמש במשטרה וסיפר במשך ארבע שעות על הניסיון להציע לו קולות תמורת כסף. עוד יעידו בשלב הראשון של החקירה: ח"כ נחמה רונן, יחיאל חזן ונחמן שכטר, שטענו לשחיתויות בפריימריס.

בתוך כך, יו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין דחה את בקשת התנועה לאיכות השלטון לעכב את אישור הרשימות עד שתושלם חקירת המשטרה. חשין טוען כי אין בידיו הסמכות לכך.

בשלב השני של החקירה תזמן המשטרה לחקירה את קבלני הקולות וגורמים במרכז הליכוד, ששמותיהם עלו במהלך החקירה. אם החוקרים יגיעו לחשדות מוצקים, יוזמנו גם בכירי הליכוד להעיד בפרשה.
 

רובינשטיין הורה לחקור את הזיופים בפריימריס בעבודה

 
המשטרה תבדוק חשד לזיופים גם בפריימריס בעבודה, כך קבע הבוקר היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.

ההוראה ניתנה בעקבות פנייתה של התנועה לאיכות השלטון לרובינשטיין ולמפכ"ל המשטרה שלמה אהרונישקי, בדרישה לבדוק עדויות של חברי מפלגת העבודה שהצביעו יותר מפעם אחת, וכן את נושא המשקיפים במגזר הדרוזי.

התנועה לאיכות השלטון פנתה גם ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, בדרישה לא לאשר את רשימות הליכוד והעבודה לכנסת, עד שיושלמו חקירות המשטרה בנוגע לאי הסדרים בבחירות הפנימיות בשתי המפלגות.
 

חשש לאיבוד מנדטים

חשש כבד בליכוד גם מהנזק האלקטורלי שעלול להיגרם לתנועה בעקבות פרשת השחיתויות. מנתונים שנאספו בעבור אנשי קמפיין הבחירות של הליכוד עולה, כי הנזק שנגרם למפלגה מתבטא בשלושה עד ארבעה מנדטים לפחות, ואם הציבור הרחב יגיע למסקנה שגם בכירים בהנהגת הליכוד נגועים בקניית קולות עלול הליכוד לאבד מנדטים נוספים.

בתוך כך, שר המשפטים מאיר שיטרית, שמונה לעמוד בראש הצוות שיבחן את הדרכים לשנות את שיטת הבחירות הפנימיות בליכוד, אמר כי הצוות יגיש את מסקנותיו בתוך 30 יום. מאיר שיטרית ציין אתמול כי ראש הממשלה הבטיח לתת גיבוי מלא לצוות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by