בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מבוקשים נעצרו בדרכם לפיגוע בישראל 
 
 פעולה ממוקדת בלבד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שני פעילי הג'יהאד האיסלאמי נעצרו בצהריים מצפון לי-ם; חמישה פלסטינים שהיו איתם במכונית נעצרו; בפיצוץ מכוניתם התברר שלא היתה ממולכדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שניים מבין שבעת הפלסטינים שנעצרו בצהריים (ראשון) על ידי לוחמי מג"ב, סמוך ליישוב אדם בגזרת בנימין, מצפון מזרח לירושלים, היו בדרכם לבצע פיגוע בתחומי ישראל. חמשת הפלסטינים הנוספים שהיו אתם במכונית נעצרו לחקירה בשב"כ.

השניים, פעילי הג'יהאד האיסלאמי, נחשדו מלכתחילה כי הם מחבל ועוזרו שמתכוונים לבצע פיגוע בישראל, ככל הנראה בירושלים. חיילי הכוח פוצצו אחר הצהריים את מכוניתם של השבעה, מחשש שהיא ממולכדת, אך בעקבות פיצוצה המבוקר, התברר כי לא מולכדה ולא הוטמנה בה חגורת נפץ.

פלסטינים ירו אחר הצהריים לעבר עובדים, שעסקו בהקמת גדר ההפרדה בבקה אל שרקייה. איש לא נפגע. רימוני רסס הושלכו בצהריים לעבר כוח צה"ל בגבול ישראל מצרים, סמוך לרפיח. לא היו נפגעים.

כוח צה"ל סיכל אמש נסיון פיגוע בגבול ישראל מצרים. שני מחבלים חדרו לישראל ממצרים כשברשותם אמצעי לחימה. סיור של צה"ל שעבר במקום הבחין בהם ופתח במרדף במהלכו נורו השניים ונפגעו. הם נלקחו לחקירת כוחות הבטחון.

בתוך כך, שני אזרחים ישראלים נפצעו אמש באורח קל מירי של פלסטינים לעבר כלי רכב ליד הכפר תורמוס עיא, מצפון לעופרה. לפני מספר חודשים נרצח באזור זה אייל רונד מעופרה. הפצועים נסעו בשני כלי רכב, אשר באחד מהם היה יו"ר מועצת מטה בנימין, פנחס ולרשטיין, אשר לא נפגע. צוותי מד"א פינו את הפצועים לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים. כוחות צה"ל פתחו בסריקות, בניסיון לעצור את היורים.
 

צה"ל: בניגוד לדיווחים, לא היתה פעילות מיוחדת ברצועה

 
מצה"ל נמסר אתמול, שהידיעות על פעולה נרחבת ברצועת עזה אינן נכונות כלל. ממשרד דוברת צה"ל נמסר לחדשות נענע, שהכוחות באזור חאן יונס תוגברו, בשל חשש למטען חבלה ליד גדר המערכת. חיילים סרקו את האזור, בלי להיכנס ליישובים. לאחר שהסתיימו הסריקות, הוסרה הכוננות.

מוקדם יותר דווחו מקורות פלסטיניים על פעילות נרחבת של צה"ל באזור חאן יונס ומוגרקה שברצועה. על פי המקורות, הפעולה גרמה נזק רב לבתים ולתשתיות מים לחקלאות.

במקביל, הודיע צה"ל על מעצרו של ראש הג'יהאד האסלאמי באוניברסיטת ביר זית. המבוקש, חאדר עדנאן מוחמד מוסא, נעצר במעבר סורדא. הוא הועבר לחקירת שב"כ.
 

אסירים פלסטיניים שובתים רעב

סוכנות הידיעות הפלסטינית מסרה אתמול שכ-200 אסירים פלסטינים, הכלואים במתקן ``הדרים`` ממשיכים בשביתת הרעב, בה החלו ביום חמישי. האסירים מוחים על תנאי הכליאה שלהם והתנכלויות של הסוהרים כלפיהם.

מן הכלא נמסר, שבניגוד למידע שהעבירה סוכנות הידיעות, האסירים שבו היום לאכול כרגיל. בנוסף, נמסר שאת השביתה החלו במחאה על הכנסת חברם לצינוק, ולא כפי שדווח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by