בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: כרגע עדיין יש לנו מדינה להגן עליה 
 
 5 מכוניות תופת נוספות המתינו להפעלה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הממשלה קראה לקונגרס להרחיב את סמכויות הצבא נגד מורדים מרכסיסטיים; בשבוע האחרון נפצעו בפיגועים כמאה איש; הממשלה רוצה שהצבא יצותת לטלפונים ויפשוט על בתים; ארגוני זכויות האדם נרעשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת קולומביה קראה היום (שבת) לקונגרס להרחיב את סמכויות הצבא במלחמה נגד מורדים מרכסיסטיים, לאחר שכמעט 100 בני אדם נפצעו השבוע בסדרה של פיגועים ברחבי המדינה.

הפיגוע האחרון התרחש אמש, בבית מלון יוקרתי בבירה, בוגוטה. כ-30 בני אדם נפגעו בפיצוץ שאירע במסעדה, שממוקמת בקומה ה-30 במלון "טקוונדמה", המשמש חברי קונגרס רבים. רוב הפצועים סובלים מכוויות ומפציעות של רסיסים.

שרת הביטחון, מרטה לוסיה רמירז, אמרה כשהגיעה לזירת האירוע, שהקונגרס חייב לתת לצבא כוח משמעותי, לפני שיהיה מאוחר מדי. "אם בנסיבות כאלה לא נחזק את יכולת ההגנה שלנו מתי כן? כרגע עדיין יש לנו מדינה להגן עליה".

רמירז אמרה שבין השאר צריך הצבא לקבל אישור לצותת לטלפונים של פעילים בתנועה המרכסיסטית, ולפשוט על בתיהם. ארגונים לזכויות אדם בקולומביה ובעולם מתנגדים מאוד לכיוון זה של פעולה.
 

מתנת חג המולד התפוצצה בין הידיים

 
הפיגוע במסעדה אירע שעות ספורות לאחר נסיון התנקשות בחייו של סנטור קולומביאני, שידוע כמתנגד חריף למורדים. הסנטור ג'רמן ורגאס נפצע, כשפתח חבילה עטופה שהגיעה אליו במסווה של מתנת חג המולד. החבילה התפוצצה בידיו, והוא נזקק לניתוח.

ורגאס ידוע כמקורב לנשיא אלווארו יוריבה, שהאשים את ארגון "כוחות המהפכה החמושים של קולומביה" בקשר לקבוצות טרור בינלאומיות, כמו האיי.אר.איי האירית והמחתרת הבאסקית.

בתחילת השבוע נפצעו 58 בני אדם בפיצוץ של מכונית תופת במגרש חניה של סופרמרקט. בסריקות שערכה המשטרה נמצאו עוד חמש מכוניות תופת מוכנות להפעלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by