בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח אמנסטי: שיקולים בטחוניים אינם תירוץ לעבירה על החוק 

דו"ח אמנסטי: שיקולים בטחוניים אינם תירוץ לעבירה על החוק

 
 
רויטרס

ארגון אמנסטי פרסם דו"ח לרגל 40 שנה למלחמת ששת הימים הקורא לישראל להפסיק את המשך בניית גדר ההפרדה והקמת ההתנחלויות. הדו"ח קובע כי ישראל מסבה סבל רב לתושבים הפלסטינים ללא הצדקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גדר ההפרדה שבנתה ישראל על מנת להפריד בינה לבין הרשות הפלסטינית אינה חוקית משום שהיא גורמת לסבל רב ולמוות בקרב הפלסטינים ויש לפרקה, כך נכתב בדו"ח אמנסטי תחת הכותרת "הכיבוש המתמשך - פלסטינים תחת כיבוש בגדה המערבית" לרגל 40 שנה למחמת ששת הימים.
 
"ישראל מכשירה את הקרקע להתנגדות פלסטינית" (צילום: רויטרס)
 "ישראל מכשירה את הקרקע להתנגדות פלסטינית" (צילום: רויטרס)   
ארגון אמנסטי קורא לישראל להפסיק את העוצרים ואת ההגבלות על תנועת פלסטינים, לחדול את המשך בניית גדר ההפרדה ולהפיל את הגדר שנבנתה בשטחי הרשות הפלסטינית, להפסיק להקים התנחלויות ולהרוס בתים פלסטינים, על מנת להבטיח צדק כולל.

"החומה שמתפרשת לאורך 354 ק"מ ומתוכננת להגיע לאורך 724 ק"מ כשבנייתה תסתיים, תגרום להמשך הסכסוך במקום לסיומו" נכתב בדו"ח. קייט אלן, מנהלת אמנסטי בבריטניה, אמרה כי "שיקולי הבטיחון של ישראל אינם תירוץ להפרת החוק הבינלאומי, כמו כן היחס הגרוע שמקבלים אלפי פלסטינים וטקטיקת העונש הקולקטיבי שנוקטת ישראל. הכלכלה הפלסטינית התמוטטה תחת המגבלות שמטילה ישראל... זה רק גורם לייאוש לגבור בקרב צעירים וקיצוניים פלסטיניים".

הדו"ח תוקף את מדיניות המחסומים של ישראל, שגורם באופן ישיר למקרי מוות וגורם לעיכובים מיותרים לאנשים שמנסים להגיע מהרשות לטיפול רפואי בישראל. "בניגוד לטענות בכירים ממשלתיים בישראל בנוגע לצרכיה הבטחוניים, נראה שהמחסומים בכבישי הגדה המערבית נועדים בעיקר על מנת להטיב עם ההתנחלויות בישראל, שבעצמן אינן חוקיות" אמרה אלן.

בדו"ח, בן 50 עמודים, מצויין כי חומת ההפרדה נבנתה על מנת להפקיע שטחים פלסטיניים המהווים עשרה אחוזים מהגדה המערבית במסגרת "הפקעת קרקעות בחסות המדינה". בדו"ח נכתב כי בתים פלסטיניים נהרסים על ידי בולדוזרים והתנחלויות ישראליות נבנות לצורך בניית גדר ההפרדה, מהלך שהוא בלתי חוקי מבחינת מועצת הביטחון של האו"ם. הדו"ח מציין את מספר הפצועים וההרוגים כתוצאה מעיכובים במחסומים ומספר האנשים שנורו למוות על ידי כוחות הביטחון הישראליים.

עוד צויין בדו"ח כי בעוד מתנחלים יכולים להגיע מצפון הגדה לדרומה בשעתיים, הדרך שבין חברון לשכם אורכת כיום שלם לפלסטינים, אם הם בכלל מורשים לעשות אותה. הדו"ח קובע כי המשך בניית גדר ההפרדה מכשיר את הקרקע להתנגדות פלסטינית נגד ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by