בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרץ בעד ישיבות ההסדר 

פרץ בעד ישיבות ההסדר

 
 
חדשות נענע

שר הביטחון הודיע כי עד לתום בדיקת משרדו, תעוכב החלטת הצבא שלא להקים מחלקות נפרדות עבור חיילים בני ישיבות ההסדר בשתי חטיבות החי"ר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדיון בועדת חוץ וביטחון הודיע שר הביטחון, עמיר פרץ, כי לא יאשר את יוזמת ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, האלוף אלעזר שטרן, לפיזור מחלקות בני הישיבות וכי בני הישיבות לא ישרתו ביחידות גולני וצנחנים.
 
חייל בנח"ל החרדי (דו"צ)
 חייל בנח"ל החרדי (דו"צ)   
בדיון שיזם ח"כ זבולון אורלב בוועדת חוץ וביטחון בנושא החלטת האלוף שטרן למנוע גיוס בני ישיבות ההסדר לצנחנים וגולני, דרש אורלב מפרץ כי החלטת שטרן תותנה באישור הוועדה. " חיילי ההסדר נחשבים מאז ומתמיד לחיילים קרביים, איכותיים ובעלי מוטיבציה גבוהה ביותר. לא מתקבל על הדעת שימנעו מהם לתרום לצה"ל ולמדינה ולשרת ביחידות איכותיות כגולני וצנחנים", אמר אורלב.

בתשובה לדבריו אמר שר הביטחון: "הודעתי לאלוף שטרן שאני לא מאשר לפזר את חיילי ההסדר והנח"ל החרדי. אבדוק ואטפל בנושא גיוס בני הישיבות לגולני ולצנחנים, ומסלולי הזימון לגולני וצנחנים ישמרו עד שתאושר החלטה אחרת".

זאת לאחר שב-16 במאי החליט הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, לגבות את החלטתו של שטרן. הרמטכ"ל שיגר מכתב לתלמידי ישיבות ההסדר בו ציין כי בהתאם לצרכי צה"ל, הוחלט שלא לשבצם בחטיבות החי"ר של גולני והצנחנים.

"בהתאם לצורכי צה"ל נכון יותר לשבץ את המחלקות ביחידות אשר מצאנו שקיימת שחיקה לשרת במסגרתן", כתב. "לפיכך, בשל היתרות הקיימות ביחידות אלו, הוחלט שלא לשבץ את המחלקות המעורבות בגולני ובצנחנים".

בתחילת חודש מאי החליט שטרן כי במחזור הגיוס הקרוב לא ייפתחו מחלקות הומוגניות של בני ישיבות בחטיבות גולני והצנחנים. בצה"ל הסבירו כי מכיוון שמדובר בחטיבות פופולריות בקרב המתגייסים, אין צורך לפתוח מחלקות לבני ישיבות ואלה יוכלו לשרת במחלקות משולבות בלבד.

ההחלטה גרמה למרמור רב בקרב תלמידי הישיבות שמבקשים להתגייס לחטיבות אלו. כ-200 בני ישיבות חתמו על עצומה שנשלחה ללשכת לרמטכ"ל גבי אשכנזי ובה בקשה לבטל את ההחלטה. "אנו רואים בכך פגיעה, בראש ובראשונה ביחידות הללו", כתבו התלמידים בעצומה שנשלחה ללשכת הרמטכ"ל. "רבים מאיתנו שוקלים ברצינות להמשיך למסלולי פיקוד".

"לדעתנו חבל מאד שלא יהיו בחטיבות וביחידות הנ"ל מפקדים בוגרי ישיבות הסדר", הוסיפו. "כמו כן, אנו רואים בכך פגיעה בנו, במניעת הזדמנות שווה כמו לכל חייל המתגייס לשירות פעיל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by