בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מלחמות המושחתים 
 
 איש נקי כפיים. מצנע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בעבודה מנצלים את פרשיית השחיתות בליכוד כדי לתקוף, בליכוד משיבים מלחמה; מצע חדש לעבודה: ללא ירושלים המאוחדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במפלגת העבודה ממהרים היום (ראשון) לנצל את פרשיית הפריימריס הליכוד והודיעו על כוונתם לצאת בקמפיין נגד השחיתויות בליכוד. בהתייעצות שנערכה בסוף השבוע, הוחלט שקמפיין שכזה יחזק את מעמדה של העבודה ואת תדמיתו של מצנע כאיש "נקי כפיים", כהגדרתם. בין הסיסמאות שהוצעו: ``שרון - דריסת רגל לעולם התחתון``; ``בחרת שרון - קיבלת אלפרון``.

ראש מטה הבחירות של מפלגת העבודה והמזכ"ל שלה, אופיר פינס, קרא אתמול לרובינשטיין ולמפכ"ל המשטרה לחקור את כל מועמדי הליכוד לכנסת, משרון ועד אחרון המועמדים. "יש לעשות זאת כדי לנתק את הקשר בין הפשע לבין הפוליטיקה", טען פינס. "מדובר בחשש לחוסנם של הדמוקרטיה ושלטון החוק בישראל", הוסיף. ח"כ שמעון פרס אמר בתגובה לידיעות, שאופי בחירת רשימת המועמדים של הליכוד לכנסת מעלה ריח חריף של שחיתות לכאורה, שלא מאפשרת לתת אמון ברשימה כזו.

ובליכוד לא מתכוונים לשתוק על כאלה מילים. כיוון שלא ניתן להעלים את העובדה, שרק נגדם נפתחה חקירה על שחיתות, הם מרימים את הכפפה ותוקפים בהאשמות דומות. בקמפיין שלהם יזכירו את קשריו של מצנע עם קבלנים ובעלי הון בצפון, את פרשת חשבון הדולרים ומימון הפריימריס שלו וכן את כתב האישום נגד סלאח טריף על מעורבות בקבלת שוחד.
 

ירושלים ישראלית ומחולקת

 
ובתוך כך, צוות של מפלגת העבודה מציע היום לשנות את מצע המפלגה בנוגע לירושלים המאוחדת. בטיוטה שתועבר לאישור המפלגה בשבוע הקרוב נכתב כי "ירושלים היא בירת ישראל על שכונותיה היהודיות". הטיוטה מתעלמת גם מנושא השליטה על המקומות הקדושים.

אולם לא כולם מרוצים. חברים בעבודה אומרים שבכונתם לסכל את אישור הטיוטה, בנימוק שהמצע יוני מדי ואינו תואם את המפלגה. ח"כ אפרים סנה אמר הבוקר ל"קול ישראל": "בהסדר הקבע איננו מתכוונים לספח לא את ראס אל-עמוד ולא את מחנה הפליטים שועאפט... אנו מדברים על חזון של ירושלים ישראלית, יהודית, גדולה, בלי השכונות הערביות".

לדברי סנה: "ועידת מפלגת העבודה הצביעה ברוב מוחלט כי כך אנו רואים את חזון הסדר הקבע. ירושלים גדולה, השכונות סביב מסופחות אליה. הביטוי 'לא מחולקת' לא רלוונטי כיוון שאין לנו כוונה לאכוף את שליטתנו - לא ממלכתית ולא המוניציפלית - על שכונות ערביות. העיקרון הוא - מה שיהודי לישראל, מה שערבי לערבים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by