בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי נגד התמודדותו בבחירות של ברוך מרזל 
 
 ``רדיפה שיטתית נגד אנשי ימין``. קליינר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מתנגד להתמודדותו של מרזל בבחירות במסגרת רשימת חרות; מרזל: "זו התערבות פוליטית"; קליינר: "יש להדיח את רובינשטיין"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הביע אתמול (שבת) את התנגדותו להתמודדותו בבחירות של פעיל כך לשעבר, ברוך מרזל. רובינשטיין אמר בתכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ השני כי הוא מתכוון להביע את התנגדותו בפני ועדת הבחירות המרכזית. כמו כן שוקל רובינשטיין להביע בפני הוועדה התנגדות להתמודדותם של אחרים, וכן להתמודדותן של חלק מהרשימות הערביות.

יצויין כי מערכת הבחירות הנוכחית היא הראשונה שבה לוועדת הבחירות המרכזית יש סמכות לפסול מועמדים, ולא רק רשימות.

מרזל בתגובה הגדיר את עמדת היועץ "התערבות פוליטית", ואמר כי רובינשטיין "לא מצא לנכון להתערב בקשר לריצה לכנסת של ח"כים ערבים שהתבטאו בעבר בזכות המאבק הפלסטיני במדינת ישראל. את הנושא שלי הוא לא בדק, אבל מיהר לחרוץ דין". יו"ר חירות, ח"כ מיכאל קליינר, קרא להדיח את רובינשטיין מתפקידו. לדברי קליינר, הפרקליטות מנהלת מסע רדיפה דורסני ושיטתי נגד אנשי ימין, תוך דחיקתם אל
השוליים וחסימת הדרך בפניהם.

פעיל כך, ברוך מרזל, שהיה עוזרו הפרלמנטרי של מנהיג התנועה, הרב מאיר כהנא, הצטרף בשבוע שעבר לתנועת חירות, ושובץ במקום השני אחרי ח"כ מיכאל קליינר. מרזל עמד בראש תנועת כ"ך ב-1992, כשהתנועה נפסלה מלרוץ לכנסת, אולם הוא העריך כי אין סיכוי שחירות תיפסל מלרוץ בבחירות לנוכח כהונתם בכנסת של אחמד טיבי ועזמי בשארה. "קיבלתי על עצמי את כל המגבלות המתחייבות מחברותי ב'חירות' ואהיה נאמן לעקרונות התנועה", אמר מרזל והדגיש כי הצטרף ל'חירות' באופן אישי, ולא כחבר תנועת כ"ך, או כמייצגה.

בנוסף למרזל הצטרפה לחירות גם תנועת "ימין ישראל" הקוראת לחוקק חוק יסוד שיצהיר על "מהותה היהודית של המדינה כערך עליון". נציגי התנועה יוצבו במקומות החמישי השביעי והעשירי ברשימת חירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by