בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום: למלחמה יש מחיר; צפוי כי התקציב יאושר 
 
 ש``ס תתמוך בתקציב. חברי ועדת הכספים מצביעים   
 
חדשות נענע

נראה כי הקואליציה תשיג רוב בעד התקציב הודות לתמיכת ש"ס והאיחוד הלאומי; אתמול אישרה ועדת הכספים של הכנסת את חוק התקציב וחוק ההסדרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר האוצר סילבן שלום אמר הערב (שלישי) במהלך דיוני התקציב בכנסת כי מדובר בתקציב טוב שזכה לברכת אנשים המבינים בכלכלה. עוד אמר שלום כי למצב של מלחמה יש מחיר לא רק בהגדלת הוצאות הביטחון אלא גם בירידה החדה בהכנסות המדינה.

מליאת הכנסת צפויה להצביע היום על תקציב המדינה לשנת 2003, לאחר שוועדת הכספים של הכנסת אישרה אמש את חוק התקציב ואת חוק ההסדרים. חוק התקציב מסתכם בכ-270 מיליארד שקל ובקואליציה מעריכים כי ישיגו רוב של 56 ח"כים בהצבעה, לאחר שאתמול הבטיחו ש"ס והאיחוד הלאומי את תמיכתם בתקציב.

אתמול הושגו הסכמות בין ש"ס ומשרד האוצר שהבטיחו את תמיכת ש"ס בחוק התקציב. שר האוצר הסכים לצמצם את הפגיעה במקבלי הבטחת ההכנסה ובאמהות החד-הוריות. האוצר הסכים גם למנוע את סגירתם של כמה מרכזי הכשרה מקצועית. תמיכת ש"ס מבטיחה לקואליציה רוב בהצבעה על התקציב.

הוועדה אישרה את הסתייגותו של ח"כ עופר חוגי מש"ס לפיה לא תבוטל ההנחה במס בריאות למקבלי הבטחת הכנסה. כמו כן אושרה הסתייגותה של ח"כ אורית נוקד מהעבודה לפיה יינתן פטור מארנונה למעונות לנשים מוכות, ולמוסדות לנערות במצוקה ולנערים בסיכון.

בתוך כך, אישרה הוועדה לתקציב הביטחון את תקציב הביטחון בהיקף של כ-41 מיליארד שקלים. ממערכת הביטחון נמסר כי מדובר בקיצוץ של כ-6.5 מיליארד שקלים אך במשרד האוצר טוענים כי הקיצוץ מסתכם רק בכ-3 מיליארד שקלים.

בתקציב תמכו 9 ח"כים מהליכוד, מיהדות התורה, שניים מש"ס, המפד"ל, האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו והמרכז. 5 נציגי העבודה בוועדה נמנעו, ו-4 ח"כים התנגדו, שניים ממרצ ושניים מש"ס, שנחשבים לתומכי דרעי ואינם מחויבים להחלטות הסיעה.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי על הכנסת לאשר את התקציב בהצבעה היום כדי לשמור על יציבות המשק ודירוג האשראי של ישראל. ביום ראשון החליטה מפלגת העבודה להימנע בהצבעה, אולם לפי חישובים שנערכו בקואליציה, ניתן לגייס רוב של 52 ח"כים במליאה בעד התקציב, בהצבעות בקריאה השנייה והשלישית.

שר האוצר סילבן שלום אמר אתמול ב"קול ישראל" כי תקציב המדינה יאושר גם ללא תמיכת מפלגת העבודה: "זה לא תקציב של מפלגה א' או ב'. זה תקציב שהתחייבנו להעביר והוא יעבור עוד במהלך חודש דצמבר".

המאמצים העיקריים בקואליציה מופנים כעת לכיוון האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, שתמכה בתקציב בקריאה הראשונה, אך טרם הודיעה על תמיכתה בו בהצבעה בקריאה השנייה השלישית. סיעת שינוי כבר הודיעה כי תתמוך בתקציב.
 

עימות ב'עבודה' על התקציב

 
מפלגת העבודה החליטה להימנע בהצבעה על תקציב המדינה. בכך גברה עמדתו של יו``ר המפלגה, עמרם מצנע, שהתעמת בסוגיה עם בנימין בן אליעזר ואנשיו שהתנגדו להחלטה. בן אליעזר זכה לאישור הסיעה להתנגד לתקציב.

מצנע ובן אליעזר התעמתו לאחר שיו"ר הסיעה, אפי אושעיה, החליט לא לערוך הצבעה בסוגיה כדי להביע תמיכה במצנע. בכירים במפלגה כינו את התנהלות הישיבה 'סתימת פיות'. מצנע אמר כי מדובר בתקציב גרוע אך צריך להימנע מחשש להחמרת המצב הכלכלי הגרוע ממילא. קודם לכן היום אמר מצנע כי מפלגתו לא תתמוך בתקציב וכי "התקציב המוצע חושף סדר עדיפויות מעוות, שפוגע בחלשים ומעביר כספים להתנחלויות".

ערב בחירתו ליו"ר המפלגה קרא מצנע לתמוך בתקציב והבטיח, כי העבודה תעניק רשת ביטחון לליכוד בנושא זה. מצנע טען כי חשוב לאשר את התקציב למרות שסדרי העדיפויות בו לקויים, כדי לא להקשות עוד יותר על המשק שמצוי במיתון קשה. "ישראל אינה יכולה להשאר ללא תקציב", אמר אז מצנע בהבטיחו כי יתמוך בהענקת רשת ביטחון לממשלת שרון.

היו"ר היוצא של העבודה, בנימין בן אליעזר, דרש להתנגד לתקציב, אותו הגדיר 'אנטי חברתי ומפלה', כשהחליט לפרוש בעתיו מממשלת האחדות. החלטת העבודה אמש מאירה את בן אליעזר באור מביך לאחר שהוא ואנשיו תמכו בהתנגדות אקטיבית לתקציב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by