בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפתח והחמאס ייחדשו השיחות ביניהם ביום ראשון 
 
 הארגון חייב להגן על העם הפלסטיני. לוחמי הארגון בעזה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בראש משלחת הפתח יעמוד אבו מאזן, שאמר לאחרונה שיש להפסיק את האינתיפאדה; בסבב השיחות הקודם לא הושגה הסכמה על הפסקת הפיגועים בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום ראשון יתחדשו בקהיר השיחות בין החמאס לפתח, על הצעת הפתח להפסיק את פיגועי ההתאבדות בישראל. בסבב השיחות הקודם בין שתי התנועות לא הושגה הסכמה על הפסקת הפיגועים.
בראש משלחת הפתח יעמוד אבו מאזן, ראש הלשכה המדינית של אשף, שאמר לאחרונה כמה פעמים שיש להפסיק מיד את האינתיפאדה.

בתוך כך מקיימים בשבוע האחרון נציגים מצריים דיונים עם נציגי הג'יהאד האיסלאמי, בנוגע להצעה המצרית להפסיק את הפיגועים בישראל. לפי שעה ללא תוצאות.

בכיר בארגון הפלסטיני הג'יהאד האיסלאמי, שבסיסו ומנהיגו רמאדן שלח יושבים בדמשק בירת סוריה, מסר בתחילת השבוע כי בפגישה בין בכירים בארגון ונציגים מצריים, שהתקיימה בשבוע שעבר בקהיר, הציעו המצרים כי הג'יהאד יפסיק את הפיגועים בישראל.

לדברי הבכיר, ההצעה המצרית נועדה כדי לצאת מהמשבר הנוכחי בין ישראל לרשות הפלסטינית, אך נציגי הג'יהאד האיסלאמי סירבו בהדגישם את זכות הפלסטינים, להתנגד בכל דרך לכיבוש הישראלי. מוחמד אל הינדי, מראשי הארגון בשטחים, אמר היום כי הג'יהאד שוקל את הצעת מצרים.

אל הינדי הוסיף עם זאת, כי הג'יהאד חייב להגן על העם הפלסטיני כל עוד ישראל ממשיכה בכיבוש. לדבריו נציגים של הארגון ושל מצרים נפגשו בשבוע שעבר בקהיר לשלושה ימי דיונים, לראשונה מאז פרצה האינתיפאדה באוקטובר 2000.

לדברי אל הינדי, "מצרים העלתה את הרעיון שפעולותינו יוגבלו לשטחים, אך תנועתנו ציינה כי אנחנו חייבים להגן על עצמנו". הוא הוסיף כי הג'יהאד עדיין בוחן את ההצעה המצרית וכי הצדדים סיכמו להמשיך בפגישות אך לא קבעו תאריך לכך.

קהיר אירחה דיונים דומים בין נציגי הפתח ברשות לנציגי החמאס בחודש שעבר, אך אלו נכשלו לאחר שהחמאס לא הסכים להפסיק את פיגועי ההתאבדות בישראל.
 

השייח יאסין: הרשות הפלסטינית לא קיימת למעשה

 
מנהיגה הרוחני של תנועת החמאס, השייח אחמד יאסין, אמר היום בראיון בעזה כי בשל כיבוש הגדה וחלקים מעזה, הרשות הפלסטינית אינה קיימת למעשה.

יאסין התייחס גם לידיעות לגבי המצאות אנשי "אל-קאעידה" בעזה, באומרו כי יש מספיק קבוצות פלסטיניות מזויינות, ואין צורך בעוד קבוצה שתפעל נגד הכיבוש הישראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by