בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון: עימות בין אסד לחברי פרלמנט; מסיים היום את ביקורו 
 
 
חדשות נענע

בפגישה חזר על עמדתו כי יתמוך בארגוני טרור וכי הוא מתנגד למלחמה עם עיראק; בלייר מסר כי מנהיגים פלסטינים יזומנו לדון בקידום הרפורמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה, בשאר אסד, מסיים היום (רביעי) את ביקורו בן הארבעה ימים בבריטניה. אמש בעת ביקורו בפרלמנט הבריטי נקלע אסד לעימות עם חברי פרלמנט כאשר חזר על דבריו כי יתמוך בארגוני הטרור הפלשתיניים וכי הוא מתנגד למלחמה בעיראק.

במפגש בפרלמנט הזכיר אסד את אירועי ג'נין וטען כי ישראל ביצעה טבח וגרמה למותם של 620 פלסטינים. דבר שגרם לתגובה נזעמת מצד חבר הפרלמנט, לורד גרוול ג'אנר שסיפר כי ביקר בג'נין יחד עם אנשי האו"ם, שדיווחו לו כי מעולם לא הוכח הדבר. עוד הוסיף אסד כי הוא אין לו שום כוונות להפגש עם המנצח בבחירות הקרובות בישראל.

בביקורו בבריטניה נפגש עם ראש הממשלה טוני בלייר. במסיבת עיתונאים שקיימו השניים, טען אסד כי בסוריה אין ארגונים תומכי טרור, וכי בקשתה של ארה"ב לסגירת המשרדים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי בדמשק, נוגדת את דעתם של ארבעה מיליון פליטים פלשתינאים במדינות ערב. אסד הוסיף כי הוא אופיטימי בנושא עיראק והוא מאמין כי אפשר יהיה להגיע לפתרון של שלום בענין. אבל, בלייר אמר כי בריטניה וסוריה לא הגיעו לידי הסכמה מוחלטת בנושא עיראק, ועדיין קיימים חילוקי דעות בעניין.

אסד טען כי סוריה היא מדינה בעלת היסטוריה ארוכה במלחמה בטרור: "אנחנו מעמידים את שירותנו לכל מדינה שרוצה להלחם נגד הטרור באופן רציני".

בביקור הראשון אי פעם של שליט סורי בבריטניה, נפגש אסד עם ראשי השלטון במדינה. הוא נפגש עם אליזבת מלכת בריטניה, עם הנסיך צ'ארלס, עם חברי ועדת החוץ של הפרלמנט ועם ראשי האופוזיציה.

למרות ביקורו הכושל של בלייר בדמשק, באוקטובר 2001, זכה אסד לאירוח בריטי השמור בדרך כלל לראשי מעצמות. שגרירות ישראל והקהילה היהודית בלונדון הביעו עוד לפני ביקורו של אסד, אכזבה וכעס מהיחס המלכותי שקיבל אסד ואף העבירו מסר ברוח זו ללשכתו של בלייר.
 

בלייר יוזם ועידה אזורית

 
בלייר הודיע בפרלמנט הבריטי, כי יזמין מנהיגים פלשתינאים לוועידה שתתקיים בלונדון בחודש הבא. מטרת הוועידה היא לקדם את הרפורמות ברשות ולפעול בעניין תהליך השלום. בוועידה תשולב הקהילה הבינלאומית. בלייר הוסיף כי בנוסף ישתתפו גם נציגי ארה"ב, האיחוד האירופי האו"ם ורוסיה, ומדינות במזרח התיכון המעורבות בקידום הרפורמות. בנוגע לנציגי ישראל אמר כי: "בטווח הקצר, ההתקדמות בצד הישראלי תוגבל בשל מערכת הבחירות".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by