בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשין דחה העתירה נגד בניזרי והסתפק באזהרה 
 
 נמנע מלקבוע שמדובר בגזענות. השופט מישאל חשין (לע``מ)   
 
חדשות נענע

העבודה עתרה נגד השר, שאמר כי ש"ס תעדיף למנות ספרדים למשרות ממשלתיות; יו"ר ועדת הבחירות קבע כי דברי בניזרי על סף האי-חוקיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין, דחה היום (שני) עתירה שהגישה מפלגת העבודה, נגד שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, בטענה לגזענות. בניזרי אמר כי ש"ס תעדיף למנות ספרדים למשרות ממשלתיות. חשין הגדיר, עם זאת, את דבריו של בניזרי, "הליכה על סף האי חוקיות".

השופט חשין אמר כי דברים אלו מעוררים תמיהה וכי אילו היה השר בניזרי עובד מדינה, היה על חשין לבקש מנציב שירות המדינה לחקור מינויים שעשה בעבר. "קשה ליישב את הצהרותיו של בניזרי עם הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה", קבע השופט וציין עוד, כי שר אינו פיאודל במשרדו ועליו לפעול רק על פי חוק.

חשין נמנע מלקבוע כי מדובר בגזענות, משום שנותר ספק שבניזרי התכוון לומר כי מדיניותה העקרונית של ש"ס היא, להעדיף ספרדים העדפה מתקנת. בגלל הספק הזה הסתפק השופט באזהרה לשר בניזרי.
 

ש"ס ביקשה צו מניעה נגד חד"ש-תע"ל בטענה להסתה נגד הרב יוסף

 
תנועת ש"ס הגישה היום בקשה דחופה ליו"ר ועדת הבחירות, השופט חשין, נגד תנועת חד"ש-תע"ל ונגד חבר הכנסת אחמד טיבי. זאת, בטענה שהתנועה פירסמה במסגרת קמפיין הבחירות שלה כרזה, שבה נראה הרב עובדיה יוסף כשהוא מחטט, לכאורה, באפו.

בכרזה של חד"ש-תע"ל נראה מנהיגה הרוחני של ש"ס על רקע מסגד אל אקצא, ותחתיו הכיתוב "הרב עובדיה אומר שכל הערבים נחשים". עוד מופיעה בכרזה תשובתו של ח"כ טיבי: "טיבי אומר טזזז לרב עובדיה", שמשמעה כי הוא 'מצפצף' על הרב.

ש"ס טוענת כי מדובר בהסתה פרועה נגד מנהיגה הרוחני והפוליטי ומציינת, כי הרב יוסף פירסם בזמנו הבהרה שבה הדגיש כי הדברים נאמרו אך ורק כלפי אותם מחבלים המרצחים, הפועלים בדרכי טרור נגד הציבור בישראל וכי "ח"כ טיבי יודע זאת היטב".

העותרים טוענים עוד כי פרסום הכרזה נוגד את חוק הבחירות לכנסת, את חוק איסור לשון הרע ואת חוק הבחירות. לאור טענות אלו, דורשים העותרים להוציא צו המונע את פרסום הכרזה של חד"ש תע"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by