בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז לאמריקנים: הפעילו לחץ על סוריה 
 
 ישראל עומדת על זכותה להגיב אם תותקף. מופז וראש הממשלה שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר הבטחון נועד עם שר ההגנה רמספלד ועם היועצת לבטחון לאומי רייס; בפגישה עם רייס ביקש מופז שארצות הברית תפעיל לחץ כבד על סוריה כדי שתחדל לתמוך בטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הבטחון שאול מופז נועד הלילה (רביעי) עם שר ההגנה רמספלד ועם היועצת לבטחון לאומי רייס. בפגישה עם רייס ביקש מופז שארצות הברית תפעיל לחץ כבד על סוריה כדי שתחדל לתמוך בטרור. דאת בהמשך לנאום שנשא אתמול בפני ראשי הארגונים היהודיים בארה"ב בו הזהיר את ממשלות לבנון וסוריה, כי אם לא ירסנו את החיזבאללה בדרום לבנון, תאלץ ישראל לעשות זאת בעצמה.

לדברי שר הביטחון, "מאז הנסיגה שלנו מלבנון לפני כשנתיים, החיזבאללה נהנה מסיוע כפול - הסיוע האיראני שמתבטא בעיקר במשלוחי נשק והשני מהצד הסורי, המאפשר לחיזבאללה לשלוט בצורה מוחלטת בדרום לבנון". מופז אמר גם כי איראן קרובה יותר מעיראק להשגת נשק גרעיני, אולם להערכתו, התקפה אמריקנית מוצלחת בעיראק תשלח מסר חד גם לאיראנים.

מופז ציין עוד כי אדמת לבנון הפכה ל"חיזבאלליסטן" וכי האיום משם על ישראל גדל כל יום. הוא הוסיף כי סוריה מאפשרת לחיזבאללה, להשתמש בדרום לבנון כ"פלטפורמה להוצאת פיגועים נגד מדינת ישראל". שר הביטחון הזהיר לפיכך, כי "אם החיזבאללה יפתח חזית שניה כנגד מדינת ישראל, על ידי הפעלה של רקטות ארוכות טווח כנגד החלק הצפוני של המדינה, לנו לא יהיו הרבה ברירות".
 

ישראל עומדת על זכותה להגיב

 
במהלך שיחת וידאו שלשום עם סגן נשיא ארה"ב, דיק צ`ייני, אמר מופז כי ארגון הג'יהאד האיסלאמי פועל בשיתוף עם ארגון אל קאעידה. מופז הציג בפני צ'ייני מידע מודיעיני, שמעיד על תוכניות משותפות של שני הארגונים לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות בישראל ובעולם.

מופז הוסיף כי תאי טרור משותפים פועלים ברצועת עזה. "אין הבדל בין הג'יהאד, החמאס והתנזים, שכן כולם פועלים במשולב וקשורים לאיום הטרור", אמר שר הביטחון לסגן הנשיא, שמטעמי ביטחון דיבר עמו באמצעות ערוץ מאובטח, מחדרו שבבית הלבן.

מופז דן עם צ'ייני בנושא המתקפה הצפויה בעיראק וביקש כי ארה"ב תתן לישראל התרעה מוקדמת ככל האפשר לפני תחילת המתקפה. שר הביטחון אמר עוד כי ישראל עומדת על זכותה להגיב אם תותקף על ידי עיראק, אך ציין כי לא תהיה תגובה אוטומטית.
 

מופז דחה הצעת פשרה בנושא השאיבה מהווזאני

שר הביטחון מופז דחה שלשום בשם ישראל הצעת פשרה של ממשלת לבנון בעניין הווזאני. לבנון הציעה כי היא תתחייב שלא להגביר את השאיבה הנוכחית מהווזאני וכי ישראל תסכים להיקף השאיבה הנוכחי. לפי ההצעה יוצב מונה שימדוד את כמות המים הנשאבים מהנחל.

מופז אמר כי ישראל לא תסכים לנסיון הלבנוני להכשיר החלטה חד צדדית וכי הסכמה כזו תהיה בגדר תקדים. את ההצעה העביר למופז מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, בעת פגישתם בניו יורק. מופז וענאן דנו גם בנושא החיילים החטופים בלבנון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by