בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האו"ם: 15 עד 25 שנות מאסר ל-'גברת הברזל' 
 
 נשיאה לשעבר מודה באשמה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

תובעים מטעם האו"ם דרשו כי 15 עד 25 שנות מאסר יוטלו על נשיאת בוסניה-סרביה לשעבר שהודתה בביהמ"ש הבינ"ל בהאג בפשעים כנגד האנושות; אולברייט: הזוועות בבוסניה מזכירות את מלחה"ע ה-2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תובעים מטעם האו"ם דרשו היום (רביעי) כי 15 עד 25 שנות מאסר יוטלו על נשיאת בוסניה- סרביה לשעבר, ביליאנה פלבסיק. פלבסיק בת ה-72 הודתה בבית המשפט הבינלאומי בהאג על חלקה בפשעים כנגד האנושות, שבוצעו כנגד מיעוטים בוסנים מוסלמים וקרואטים בשנים 1995-1990.

פלבסיק, המכונה 'גברת הברזל', היא הדמות רמת הדרג הגבוהה ביותר שהודתה בזוועות בבית המשפט הבינלאומי, והאשה היחידה שהואשמה בפשעי מלחמה בטריבונל בהאג שקיים כבר 9 שנים. "לולא הודתה באשמה היינו דורשים כי יוטל על פלבסיק מאסר עולם", אמרו התובעים.

מדליין אולברייט, מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר, העידה אתמול במשפטה של נשיאת בוסניה- סרביה לשעבר, ביליאנה פלבסיק, בת ה-72 שהודתה בבית המשפט הבינלאומי בהאג על חלקה בפשעים כנגד האנושות, שבוצעו כנגד מיעוטים בוסנים מוסלמים וקרואטים בשנים 1995-1990.

אולברייט אמרה בעדותה כי מעשי האונש והרצח שהתרחשו בזמן המלחמה בבוסניה מזכירים לה את מלחמת העולם השניה: "קשה להאמין שדברים כאלה התרחשו ועוד בדרך מכוונת, ולא כמעשים פרטניים של מספר חיילים שיכורים, אלא כחלק מתוכנית להשמדת עם".

חתן פרס נובל לשלום וניצול אושוויץ, אלי ויזנטל, ששימש כעד מרכזי במשפט, אמר לשופטים כי פשעים כנגד האנושות הם בלתי נסלחים: "העולם האזרחי סומך עליכם ועל מצפונכם שיהדהד ברחביו ויגיע עד לאחרון הפליט האתני".
 
 
במסמכים המכילים את העובדות התומכות בהודאתה באשמה, נכתב כי פלסביק ידעה כי היא מחפה על פשעים, התעלמה מהוכחות ברורות וחד משמעיות למעשי פשע ו"תמכה באופן רציונלי והצדיקה את הטיהור האתני של האזרחים שאינם סרבים".

פלסביק הודתה באשמה בעוון רדיפה שהינו סעיף אחד בלבד. עורכי דינה מסרו כי היא התחרטה באופן מוחלט וללא תנאים. בוטלו האישומים האחרים שביניהם נכלל האישום ברצח עם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by