בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אז איך המוסיקה משפיעה על המוח? 
 
 
חדשות נענע

אתם מכירים את ההרגשה, שיר שאתם שומעים ברדיו מחזיר אתכם לרגעים קסומים שנשכחו אי שם במוחכם; זה קורה לכולם, אבל עד עכשיו מדענים לא היו בטוחים כיצד זה עובד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר שנעשה במכללת דרטמונט' בהנובר, גרמניה. מגלה כי זיכרון לחנים הוא חלק מתפקידו של המוח. החלק המופקד על כך הוא החלק שזוכר מוסיקה והוא אפילו מסוגל לזכור תו אחד שאינו שייך למשפחת התווים המוכרת לאותו אדם.

קבוצת החוקרים חקרו את הזיכרון ללחנים בעזרת חקירת מוחם של 8 מוזיקאים בשעה שהאזינו למוסיקה. החוקרים נעזרו בחלק המוח האחראי לתפקוד הדמיון, אשר מפעיל את החלק האקטיבי של המח בתגובה לגירוי מסוים, הם מצאו כי היכולת לזהות מוסיקה ממוקמת בדיוק מאחורי המצח.

החוקרים טענו כי חלק זה של המוח הוא בנוסף גם בעל תפקיד מפתח ביכולת הלמידה והתגובה ושולט ברגשות. "התוצאות שלנו מספקות בסיס חזק להסבר הקשר בין מוסיקה, רגש ומוח", כך אמר ראש המחקר.

במחקר, שיתפרסם ביום שישי במגזין "סיינס", 8 אנשים אשר למדו מוסיקה נתבקשו לבחור לחנים מסוימים ולהבחין באותם לחנים שנוגנו לא על ידי קלרינט הכלי ששלט בלחן אלא על ידי חליל. כאשר ביצעו את המטלות, סורק המוח עקב במטרה לגלות אלו חלקים מחלקי המוח פעילים. החוקרים דיווחו כי מוחו של כל אחד מהנבדקים עקב אחר הצלילים בצורה שונה בכל פעם שהמוסיקה נוגנה.

הדבר יכול להסביר את הסיבה מדוע אותה מוסיקה, בזמנים שונים, יכולה להוביל לתחושה שונה. העובדה שהמוח זוכר מוסיקה ומקשר אותה לדימויים ויזואליים מרמז כי הצלילים הנעימים היו חשובים לאותו אדם, אי שם בהיסטוריה שלו. לא בטוח כי הדבר מועיל להשרדות האדם, אך, עדיין מה שבטוח שמשהו בתוכנו משתוקק לאותו דבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by