בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדה פנימית תחקור נסיבות הדליקה בחיפה כימיקלים 
 
 האש עשויה לבעור עוד שעות (דוברות ק.אתא)   
 
חדשות נענע

כבאים השתלטו על הדליקה ואולם האש ממשיכה לבעור; שני פצועים קל משאיפת עשן; המשרד לאיכות הסביבה: חקירה חיצונית של נסיבות הדליקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוותי כיבוי הצליחו להשתלט בצהריים (שלישי) על הדליקה שפרצה במפעל חיפה כימיקלים. עם זאת האש ממשיכה לבעור וייתכן שיעברו שעות רבות עד שתכבה. עדיין לא ברורה סיבת הדליקה ובמפעל הוחלט להקים ועדה פנימית שתחקור את נסיבות האירוע. במשרד לאיכות הסביבה דורשים חקירה חיצונית לבירור נסיבות האירוע. בתוך מספר שעות תחודש עבודת הייצור במפעל. שני בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן, ועובדים בנמל חיפה התלוננו על בחילות.

לדברי ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, "רצף האירועים האחרונים מדגיש את הצורך בהקמת ועדה לבדיקת מצב המפעלים באזור. מדובר במפעלים מיושנים ובהם תשתיות מיושנות אשר עשויות להביא את האזור לאסון. אנו נתונים לחסדי המזל אשר למזלנו עומד לצידנו באירועים האחרונים. לא היה חסר הרבה שהשריפה תעבור לאזור החומרים המסוכנים או שהעשן הסמיך, התלוי בכיוון הרוח, יגיע לבתי תושבים". פרץ הוסיף כי לא ייתכן שריכוז מפעלים מסוכנים יהיה בצמידות כה גבוהה לריכוז אוכלוסייה.

כוחות הכיבוי אומרים כי לא נשקפת סכנה של התפשטות האש למפעלים הסמוכים. החומר הבוער הוא חנקת אשלגן, שמיועד לדשן אך מכיל גם מרכיבים שעלולים לשמש כחומרי נפץ. לדברי אנשי המשרד לאיכות הסביבה החומר הבוער אינו מסוכן לבני אדם. עם זאת אנשי המשרד נמצאים במקום ומנטרים את האיזור כדי לוודא שלא נגרם זיהום לסביבה ולא קיימת סכנה כלשהי. כמו כן ניתנה הוראה לקרר את כל מתקני החומרים הסמוכים כדי למנוע את עליית הלחץ בהם. בשל אופי החומר הבוער אי אפשר לכבות את האש והכבאים רק מקררים את המחסנים הבוערים, עד שכל החומר יבער ויתכלה. בעקבות השריפה חסמה המשטרה כבישים רבים באיזור ובמקום נוצרו עומסי תנועה כבדים.
 

הדליקה נגרמה כנראה עקב תקלה; אין חשד לפעולה חבלנית

סמוך לשש בבוקר פרצה שריפה במפעל שבאיזור בתי הזיקוק במפרץ חיפה. הדליקה פרצה במחסן דשנים בתוך המפעל, ככל הנראה עקב תקלה. כל עובדי המפעל והאנשים באיזור קיבלו הוראה להתפנות והם מרוכזים במקום אחד במפעל, רחוק ממקור האש.

מפקד מרחב חוף במשטרה, תנ"צ משה ולדמן, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי לא הובררה סיבת הדליקה. "הכיוון נראה לנו לא פח"עי (פעילות חבלה עוינת), אבל מוקדם לדבר על סיבת הדליקה", אמר ולדמן והוסיף כי "מדובר בחומרים לא מסוכנים. לא קיימת סכנה וגם כיוון הרוח משתנה, כך שהעשן ינוע לשטחים פתוחים".

הנהלת מפעל "חיפה כימיקלים" תקים ועדת חקירה לבדיקת נסיבות השריפה שפרצה הבוקר, ואילו מפקד שירותי הכיבוי בחיפה, רב-סמל בכיר משה ריבק, אמר כי במפעל כבר פרצו בעבר שלוש שריפות גדולות.

"היה לנו מזל גדול משום שבאחד המתקנים הסמוכים למפעל שבער, מאוכסנים חומרים מסוכנים. ללא כמויות המים האדירות, ספק אם ניתן היה להשתלט על האש הגדולה. מדובר בחומר שלא מתלקח בקלות אולם מהרגע שהוא בוער יש קושי רב לכבותו", אמר ריבק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by