בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרוץ בקרב הדמוקרטים על ירושתו של גור 
 
 ``הוא היה בחור נהדר``. אל גור (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מיד לאחר הודעת הפרישה החל מרוץ בין המועמדים הדמוקרטים על ליבם של התומכים הגדולים ובעיקר העשירים; סנטור ליברמן יודיע בקרוב האם יתמודד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התחרות על ירושתו של אל גור, שפרש שלשום (ראשון) מהמרוץ לנשיאות, החלה מיד לאחר הודעתו. המועמדים הפוטנציאליים לעמוד בראש המפלגה הדמוקרטית לקראת בחירות 2004, מנסים לנכס לעצמם את תומכיו העיקריים של סגן הנשיא לשעבר, ובעיקר את אלה העשירים שיוכלו לממן להם קמפיין מנצח.

ג'ו קארי, עורך דין דמוקרט משיקאגו, אמר לסוכנות רויטרס, ש"כולם כבר התקשרו". קארי מספר כי כבר ממוצאי שבת החל לקבל כמויות עצומות של טלפונים מכל מי שחלם אי פעם להיות נשיא. "אל תעשה שום החלטה עד שנדבר, זה מה שכולם אמרו", דברי קארי.

מיטשל ברגר, מגייס כספים חשוב שתמך בעבר בגור, סיפר כי קיבל טלפונים עוד לפני ההכרזה בתכנית "60 דקות". "כולם אומרים לי: אנחנו נמשיך את דרכו של אל, הוא היה בחור נהדר", אמר ברגר.

דאג האתווי, אסטרטג בכיר במפלגה הדמוקרטית העריך עם זאת כי גיוס תומכים גדולים לא יכריע את המרוץ אך בוודאי "יוכל לפתוח את הדרך לרבים".

הסנטור ג'וזף ליברמן מקונטיקט, שהתמודד כסגנו העתידי של גור בבחירות הקודמות, הודיע אתמול כי יחליט בחודש הקרוב אם הוא מתכוון לרוץ לתפקיד הנשיא. אם הוא אכן יחליט להתמודד, זו תהיה הפעם הראשונה שבה מועמד יהודי יחשב כבעל סיכויים של ממש להפוך לנשיא ארה"ב.

מועמדים אחרים שנחשבים כבעלי סיכוי לזכות במועמדות המפלגה הדמוקרטית הם הסנטור טום דשל, הסנטור ג'והן קרי, מושל ורמונט הווארד דים וחבר הסנאט דיק גפהארט.
 

נגמרה האנרגיה

 
אל גור הודיע שלשום כי לא יתמודד על נשיאות ארצות הברית בבחירות הקרובות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2004. גור התמודד בבחירות הקודמות בשנת 2000 מטעם המפלגה הדמוקרטית והפסיד בהן לג'ורג' בוש הרפובליקני בתום קרב צמוד ביותר, שהוכרע רק לאחר מאבקים משפטיים.

גור מסר את ההודעה בתוכנית הראיונות "60 דקות" ברשת CBS. "רבים ממקורבי במפלגה ובמשפחה אמרו לי כי אין להם מספיק אנרגיה כדי לעבור שוב את מה שעברנו ב-2000", הסביר גור, שנעלם כמעט לחלוטין מהזירה הציבורית מאז הפסדו בבחירות. גור הוסיף בראיון כי מירוץ נוסף שלו נגד בוש "יתמקד במה שהתרחש בעבר וימנע דיון באשר לכיוונה העתידי של ארה"ב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by