בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תפרוס מערך הגנה נגד טילים בליסטיים 
 
 הפעם הראשונה מאז שנות ה-60   
 
חדשות נענע

כך צפוי להודיע היום הנשיא בוש; בשלב ראשון יוצבו טילי יירוט באלסקה; בארה"ב חוששים בעיקר מפני צפון קוריאה, איראן ועיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב תחל בפריסת מערך ההגנה נגד טילים בליסטיים כבר בשנת 2004, כך צפוי להודיע היום (שלישי) נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש. העיתון "וושינגטון טיימס" מדווח כי בשלב הראשון ייפרסו טילי היירוט בבסיס פורט גרילי באלסקה.

כזכור, לפני שנה הודיעה ארה"ב על פרישתה מהאמנה נגד טילים בליסטיים כדי לפתח מערכת שתיירט טילים ארוכי וקצרי טווח, בטענה לאיום הולך וגדל על ארה"ב מצד מדינות עוינות כצפון קוריאה, עיראק ואיראן. בעקבות תוצאות הניסויים החליט בוש ליישם את תוכנית הטילים, כפי שהבטיח במסע הבחירות שלו.

בפגישה שהתקיימה בתחילת החודש בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לנשיא סין לשעבר ז'יאנג זמין, מתחו השניים ביקורת על תוכנית ההגנה האמריקנית.

מערכת הטילים תהיה מחוברת לרשת בינלאומית של מכ"מים וחיישנים, שיזהו את הטילים וישוגרו לכיוונם. כדי להתמודד עם איום של טילים מטווח קצר או בינוני, מתכוון הפטנגון להציב גרסה מעודכנת של טילי יירוט על ספינות Aegis, המצוידות במערכות ניהול לחימה מתקדמות.

יצויין כי זו תהיה הפעם הראשונה מאז שנות ה-60 שממשלת ארה"ב תציב מערכת הגנה נגד טילים. ב-1983 שינה הנשיא רונלד ריגן את מדיניות וושינגטון בנוגע לטילים גרעיניים, והוביל מעבר מאסטרטגיה של מתקפה לאסטרטגיה הגנתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by