בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט ריבלין איים להתפטר מוועדת הבחירות 

השופט ריבלין איים להתפטר מוועדת הבחירות

 
 
עריכה: ניר הופמן

מתברר שישראל לא ערוכה לבחירות, אם יוכרז עליהן: השופט אליעזר ריבלין, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, איים להתפטר מתפקידו והודיע כי "קיים קושי של ממש בקיום הליך בחירות תקין". מנכ"לית הוועדה, שהתפטרה לפני שבוע: אם היו מכריזים עכשיו על בחירות, לא ניתן היה לעשות זאת. הסיבה: הוראת יו"ר הכנסת להוציא את הוועדה מבניין הכנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הפוליטית נשמעות אמנם הערכות לגבי הקדמה אפשרית של הבחירות, אבל לא בטוח שוועדת הבחירות תוכל להוציא אותן לפועל. הערב (שלישי) הזהיר יו"ר ועדת הבחירות, השופט אליעזר ריבלין, כי "מתקיים קושי של ממש בקיום הליך בחירות תקין", ואיים להתפטר מתפקידו.
 
יו"ר ועדת הבחירות, השופט אליעזר ריבלין (צילום: אתר הרשות השופטת)
 יו"ר ועדת הבחירות, השופט אליעזר ריבלין (צילום: אתר הרשות השופטת)   
מנכ"לית ועדת הבחירות שהתפטרה בשבוע שעבר, תמי אדרי, הזהירה כי "אם היו מחליטים עכשיו על בחירות, אי אפשר היה לעשות זאת". על פי החוק, ועדת הבחירות חייבת להיות ערוכה לקיום הבחירות בכל עת בהתראה של 90 ימים.

ועדת הבחירות המרכזית התכנסה הערב כדי לדון בפעולות שתנקוט בעקבות הודעת יו"ר הכנסת, דליה איציק, לפיה על ועדת הבחירות לעזוב את בניין הכנסת. משמעות ההנחייה - לוועדה לא יהיה היכן לפעול אם יוכרז על בחירות. אחת ההצעות שעלתה לדיון היא פיזור ועדת הבחירות.

הוועדה החליטה להסמיך את חברי הכנסת יעקב מרגי מש"ס ודוד טל מקדימה לנהל בשמה משא ומתן עם יו"ר הכנסת, דליה איציק, בניסיון לבטל את הנחייתה לוועדת הבחירות לפנות את משרדיה ממשכן הכנסת.

בעקבות ההנחיה שהעביר איציק, התפטרה אדרי בשבוע שעבר מתפקידה. במכתב ההתפטרות כתה אדרי כי הוועדה אינה ערוכה לבחירות, אם אלו יוכרזו בקרוב. אדרי הודיעה שאין בכוונתה לחזור בה מההתפטרות, למרות בקשתו של השופט ריבלין.

"מאחר שאין לנו מקום לנהל את מערכת הבחירות, אני לא מוכנה לשאת באחריות. אם היו מחליטים עכשיו על בחירות, אי אפשר היה לעשות זאת. התרעתי מזמן, אבל לא השתנה כלום", אמרה אדרי.

באוגוסט 2006 העבירה יו"ר הכנסת לוועדה הנחייה לפיה יש לפנות את הוועדה מהכנסת, החל ב-15 ביוני. הנימוק להנחיית איציק הוא ש"פעילות הוועדה גורמת נזק גדול לבניין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by