בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"המלחמה בטרור פוגעת בזכויות האדם" 
 
 דה-מאלו. הפרה גסה בזכויות האדם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר ראש ארגון זכויות האדם באו"ם; טוען כי קיימת הקצנה בדעות הקדומות כלפי מיעוטים ברחבי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ארגון זכויות האדם באו"ם, סרג'ו ויארה דה מאלו, אמר היום (שלישי) במסיבת עיתונאים בהלסינקי כי, ארצות הברית גורמת לכך ש"המלחמה בטרור" פוגעת ומפירה את זכויות האדם של המיעוטים ברחבי העולם.

דה מאלו אמר כי הוא מבין את הצורך בהגברת אמצעי הביטחון למניעת פיגועים המופנים כלפי אזרחים, לאחר התקפות ה-11 בספטמבר, שגרמו למותם של יותר מ-3000 בני אדם. אבל, הוא אומר "המלחמה בטרור" גרמה להחמרה בגישה כלפי מיעוטים.

דה מאלו מסר כי: "ערבים ומוסלמים נמצאים בסיכון הולך וגובר של תקריות כתוצאה מאפלייה על בסיס גזעני. הם מוקצים, מסומנים ואפילו סובלים ממקרי אלימות קשים כתוצאה מכך".

דה מאלו סרב להתייחס לשאלה אם הוא מאמין כי תתרחש מלחמה עם עיראק, אבל טען כי האו"ם למד את לקחו מקונפליקטים שהתרחשו בעולם, והוא יהיה מוכן לפעול במקרה של משבר הומניטרי.

דה מאלו שנאם מוקדם יותר בוועידה בנושא הגזענות ושנאת זרים, אמר כי הוא מתכוון לחשוף בשנת 2003 תוכנית לשיפור היחסים בין העולם המוסלמי ללא-מוסלמי, שבלעדיה המצב הקיים עלול להוביל לאסון: "אני מתכוון לקחת יוזמה בשנת 2003 לשפר את ההבנה בין העולם המוסלמי לבינינו ולפתוח בעידן חדש". הוא סירב להוסיף פרטים בנוגע לתוכנית, לדבריו הוא נמצא כעת בתהליך של התיעצות עם מספר ממשלות בעולם לגביה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by