בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת נגד הגאווה 

הכנסת נגד הגאווה

 
 
עריכה: ניר הופמן

שתי הצעות חוק נגד מצעד הגאווה עברו בכנסת בקריאה טרומית • על פי הצעות התיקון לחוק יסוד: ירושלים, מועצת העיר תוכל להורות על ביטול כל מצעד ש"פוגע ברגשות" • רה"מ: אני מתנגד לחוק, אך גם למצעד • ח"כ וילן: "זהו ביזיון לכנסת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית שתי הצעות חוק, של ח"כ אליהו גבאי (האיחוד הלאומי-מפד"ל) ושל ח"כ יצחק ועקנין מש"ס, שנועדו לסכל קיום "מצעדי גאווה" בירושלים. ועדת השרים לחקיקה החליטה לתמוך בהצעה.
 
מצעד הגאווה (רויטרס)
 מצעד הגאווה (רויטרס)   
שתי ההצעות הן הצעות תיקון לחוק יסוד: ירושלים, המעניקות סמכות למועצת העיר ירושלים לאסור את קיומם של מצעדים ותהלוכות בעיר "מטעמים של פגיעה בסדר הציבורי, ברגשות הציבור או מטעמי דת". הצעתו של גבאי אושרה ברוב של 40 קולות מול 23, והצעת החוק של ועקנין אושרה ברוב של 41 קולות מול 21.

הצעות החוק הועברו לוועדת הכנסת, בה יוחלט באיזו ועדה יידונו ההצעות. צפוי עימות בוועדה, שכן עם יועברו ההצעות לוועדה חוקה, חוק ומשפט בראשות מנחם בן ששון (קדימה), או לוועדת הפנים בראשות אופיר פינס מהעבודה, הן עשויות "להיקבר" שם.

הצעות החוק עברו לאחר שהקואליציה התירה חופש הצבעה לחבריה, צעד שפורש בכנסת כמחיר שמשלמת הקואליציה לש"ס כדי שזו תתמוך במועמדות שמעון פרס לנשיאות. יו"ר סיעת העבודה, ח"כ יורם מרציאנו, אמר שמדובר בהפרת ההסכם הקואליציוני, לפיו חוק יסוד לא יועבר אלא אם כל סיעות הקואליציה מסכימות.
 

אולמרט: מתנגד לחוק, אך גם למצעד בירושלים

 
ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע כי יתנגד להצעת החוק, אך הביע דעה נחרצת נגד קיומו של המצעד בירושלים: "אינני סבור כי ירושלים היא המקום הטבעי למצעד הגאווה".
 
 
 אם תינתן לעיריית ירושלים האפשרות לבטל את מצעד הגאווה באמצעות חוק יסוד, הישראלים יצטרכו להביט שוב במציאות: ירושלים הכה-מאוחדת היא העיר המפולגת ביותר בישראל. דעה

לטור המלא 
ח"כ חיים אורון (מרצ) אמר בתגובה לאישור הצעות החוק: "הכנסת מחוקקת בחוסר אחריות חוקים הפוגעים בזכויות יסוד. הבעיה היא לא עם מציעי החוק אלא עם ממשלת ישראל ומרכיבים בקואליציה, שנותנים יד להעברת חוק שלא היה מאושר באף מדינה דמוקרטית אחרת".

ח"כ אבשלום וילן ממרצ אמר שהצעות החוק הן "ביזיון לכנסת". וילן תקף את קדימה והגמלאים שאפשרו את העברת החוק, וקרא "לעשות כל מאמץ למנוע את המשך שלבי החקיקה".

אנשי "הבית הפתוח", הארגון ההומו-לסבי הירושלמי, צפויים להפגין היום נגד הצעות החוק. מנכ"ל הבית הפתוח, נועה סתת, אמרה כי "אף פעם לא שמעתי שאפשר להפקיד את חופש הביטוי בעיר הבירה בידי העירייה וההחלטות שלה, ולא בידיו של החוק". לדברי יו"ר אגודת ההומואים, הלסביות הבי והטראנס בישראל, מייק המל, "הכנסת עלולה להפוך את בירת ישראל לבירת החושך העולמית". המל ציין כי זהו מאבק עקרוני על דמותה של מדינת ישראל כמדינה חופשית ליברלית ומתקדמת אל מול אלו שרוצים להפוך אותה לשחורה ועצובה.

יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין אמר בתגובה להצעת החוק: "הצעת חוק המצעד- פגיעה ישירה בי-ם כבירת ישראל. מי שרוצה להפוך את י-ם מבירה שהיא מוקד עליה לרגל, הפגנות וביקורת, לעיר חשוכה ומבודדת, הצליח היום הצלחה גדולה. חופש ההצבעה שהעניקה הקואליציה הוא אות קין לקידמה ולמפלגת העבודה המדברות גבוהה גבוהה על דמוקרטיה וחופש ביטוי והתאגדות וברגע האמת מסתתרות מאחורי סינר החרדים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by