בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר בשגרירות בוושינגטון - החשוד העיקרי בהדלפות 
 
 הלוי ובכירים נוספים נחקרו בחשד להדלפת מידע סודי (לע``מ)   
 
חדשות נענע

כך אומרים הבוקר גורמים מדיניים; הבכיר הוא היחיד שסירב לעבור בדיקת פוליגרף; ראש הממשלה הישעה את הבכיר משיחות עתידיות; אפרים הלוי ובכירים נוספים נחקרו בכדי לגלות מי הדליף מידע מהדיאלוג האסטרטגי בוושינגטון; החקירה נפתחה לאחר שגורמים בארה"ב התלוננו בפני שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר בשגרירות ישראל בוושינגטון הוא החשוד העיקרי בהדלפות מהדיון האסטרטגי בין ישראל לארה"ב, כך אומרים הבוקר (רביעי) גורמים מדיניים בירושלים. לדברי הגורמים, הנציג הבכיר הוא היחיד שסירב להיבדק במכונת אמת. בעקבות הגילוי העיר ראש הממשלה לשגריר ישראל בוושינגטון דני איילון, כי הוא חייב לשמור על מידור בעניינים רגישים בקשרים בין ישראל לארצות הברית. בנוסף הורה שרון כי הבכיר בשגרירות לא יוכל להשתתף עוד בפגישות שידונו בהם בעניינים חשאיים. ראש הממשלה ישוחח עם שר החוץ נתניהו וביחד יחליטו כיצד לנהוג בבכיר החשוד והאם ימשיך את כהונתו בוושינגטון.

אמש פורסם בערוץ 2 כי השב"כ חקר שורת בכירים בשירותי הביטחון, בשירות הציבורי ובצה"ל, בחשד להדלפות של מידע סודי מדיונים בוושינגטון. בין הנחקרים גם ראש המוסד לשעבר והיועץ לביטחון לאומי אפרים הלוי, ראש אגף תכנון האלוף גיורא איילנד, מנכ"ל משרד החוץ החוץ יואב בירן, מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית גדעון פרנק, מנכ"ל משרד הביטחון עמוס ירון ושגריר ישראל בוושינגטון דני איילון.

החקירה נפתחה לאחר שגורמים בארה"ב התלוננו בסוגיה בפני ראש הממשלה, אריאל שרון, והוא הנחה את השב"כ לחקור בעניין. המידע שהודלף כלל ככל הנראה את עיקרי המצגת של המשלחת הישראלית לגבי הצפוי באזור לאחר המתקפה האמריקנית העתידית בעיראק. בעת כינוס הדיאלוג בוושינגטון הציג ראש המשלחת האמריקנית, המשנה למזכיר המדינה ריצ'רד ארמיטג', לנציגים הישראליים את הפרסומים שעוררו את זעמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by