בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פולין: הובאו לקבורה ממלכתית 13 קורבנות שואה יהודים 
 
 
חדשות נענע

מדובר בשרידי גופותיהם של יהודים שנטבחו ע"י שכניהם ונמצאו בקבר אחים; קרובי המשפחות וראשי הקהילה היהודית השתתפו בטקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קורבנות יהודים שנטבחו על ידי אזרחים פולנים בזמן מלחמת העולם השניה, הובאו היום (שלישי) למנוחות בטקס ממלכתי בפולין. תושבי כפר גילו בספטמבר האחרון קבר אחים של 13 יהודים שנרצחו. הקבר נמצא בקרבת העיר וורשה. השלטונות מאמינים כי תושבי הכפר היהודים התחבאו מפני הנאצים ונטבחו באחד ממקרי הטבח הרבים שביצעו אזרחים פולנים ביהודים. ממשלת פולין חוקרת כעת את הפרשה.

הממצאים שהתגלו על ידי השלטונות הפולנים היכו בתדהמה את החוקרים בכך שהוסיפו עדויות חדשות לפשעי הפולנים ששיתפו פעולה עם הכוחות הנאצים.

וולף פאקולה, קרוב משפחה של הקורבנות אמר כי: "אני מרוצה שהם זכו לקבר הגון בבית קברות רגיל, לפני, הם נקברו במקום עלום שם ביערות שאף אחד לא ידע את מיקומו".

עדי ראיה אמרו כי 9 הגברים ו-3 הנשים, בגילאים 15-50, נרצחו בזמן שניסו לברוח מהנאצים. עדיין זהותה המינית של אחת הגופות לא נקבעה באופן מוחלט. שרידי הגופות נקברו בבית הקברות יהודי. כ-30 אנשים ביניהם רבנים מוורשה ולודז' נכחו בטקס.

פאקולה, בן ה-81, אמר כי הוא היה יכול לחלוק את גורלו בגורלם של קרוביו. בני דודיו של פאקולה הצליחו להימלט מהגטו ולהתחבא ביערות, אבל פאקולה, שהיה בן 20 באותה תקופה פחד להצטרף אליהם. במקום זאת, הוא נלקח על ידי הנאצים למחנה ההשמדה אושוויץ. הוא שרד ולאחר המלחמה היגר לארה"ב.

בשנת 2000, ממשלת פולין הורתה על חקירה חדשה בענין הפשעים שנעשו על ידי הפולנים כנגד היהודים, בזמן מלחמת העולם השניה. וזאת לאחר שהגיעו לידיה עדויות חדשות על מעשי טבח שביצעו הפולנים בשכניהם היהודים.

המחקרים קבעו כי לפחות 1000 יהודים נטבחו באיזור העיר וורשה, וחשפה אינפורמציה שמצביעה על עוד 500 עד 1000 קורבנות יהודים שנרצחו בפוגרמים על ידי פולנים בשנת 1941.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by