בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה את תקציב המדינה 
 
 בן אליעזר התנגד. התקציב עבר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רוב גדול של חברי הכנסת תמך בחוק התקציב, בחוק ההסדרים ובתיקון לרפורמה במס; רבים מחברי העבודה נעדרו מהמליאה; תומכי דרעי הצביעו נגד בניגוד לעמדת ש"ס; שלום: למלחמה יש מחיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מליאת הכנסת אישרה הלילה (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את תקציב המדינה לשנת 2003. רוב גדול של חברי הכנסת תמך בחוק התקציב, בחוק ההסדרים ובתיקון לרפורמה במס. 54 חברי כנסת תמכו בתקציב, 25 התנגדו ו-11 נמנעו. התקציב מסתכם בכ-270 מיליארד שקלים. הכנסת תמכה בהסתייגותו של חבר הכנסת עופר חוגי מש"ס על ביטול הקיצוץ בקצבאות לנכים.

בעד התקציב הצביעו חברי כנסת מהליכוד, ש"ס, ישראל בעלייה, המפד"ל, האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, שינוי, יהדות התורה והמרכז. נגד התקציב הצביעו חברי כנסת ממרצ, הסיעות הערביות, הבחירה הדמוקרטית, עם אחד. חברי הכנסת משינוי והעבודה נמנעו בהצבעה פרט לח"כ פואד בן אליעזר ונאמנו ח"כ ויצמן שירי שהצביעו נגד. רבים מחברי העבודה נעדרו מהמליאה. שלושה מחברי ש"ס שנחשבים לתומכי דרעי הצביעו נגד התקציב בניגוד לעמדת המפלגה.

שר האוצר סילבן שלום אמר במהלך הדיונים במליאת הכנסת כי למצב של מלחמה יש מחיר לא רק בהגדלת הוצאות הביטחון אלא גם בירידה החדה בהכנסות המדינה. שלום הוסיף ואמר כי מדובר בתקציב טוב שזכה לברכת אנשים המבינים בכלכלה.

מפלגת העבודה החליטה כאמור להימנע בהצבעה על תקציב המדינה. בכך גברה עמדתו של יו``ר המפלגה, עמרם מצנע, שהתעמת בסוגיה עם בנימין בן אליעזר ואנשיו שהתנגדו להחלטה. בן אליעזר זכה לאישור הסיעה להתנגד לתקציב.

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אמש את את חוק ההסדרים. אתמול הושגו הסכמות בין ש"ס ומשרד האוצר שהבטיחו את תמיכת ש"ס בחוק התקציב. שר האוצר הסכים לצמצם את הפגיעה במקבלי הבטחת ההכנסה ובאמהות החד-הוריות. האוצר הסכים גם למנוע את סגירתם של כמה מרכזי הכשרה מקצועית. תמיכת ש"ס מבטיחה לקואליציה רוב בהצבעה על התקציב.
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר לאחרונה כי על הכנסת לאשר את התקציב בהצבעה היום כדי לשמור על יציבות המשק ודירוג האשראי של ישראל. ביום ראשון החליטה מפלגת העבודה להימנע בהצבעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by