בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ למדינה: נמקו את ההחלטה בנוגע לכביש 443 

בג"צ למדינה: נמקו את ההחלטה בנוגע לכביש 443

 
 
עריכה: איליה ירוחימוביץ`

בעקבות עתירה של האגודה לזכויות האזרח, בג"צ הוציא צו על תנאי, המחייב את המדינה לנמק בתוך חודשיים מדוע נאסרה תנועת פלסטינים על כביש 443. 25 אלף פלסטינים, המתגוררים בשישה כפרים באזור, לא מורשים להשתמש בכביש מאז שנת 2000 בעקבות החלטה של צה"ל, על אף שלא קיים מסמך רשמי בעניין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ הוציא היום (חמישי) צו על תנאי, המחייב את מדינת ישראל לנמק בתוך חודשיים את הסיבות לכך, שפלסטינים לא יכולים לנוע על כביש 443, המחבר בין ירושלים למודיעין. כמו כן, תצטרך המדינה להסביר מדוע קיימות חסימות, המונעות מעבר מכפרים באזור לכביש. קטע הכביש עליו נאסרה תנועת פלסטינים נמצא בשטחים, בקטע שבין מחסום מכבים למחסום עטרות.
 
"האיסור מונע מהתושבים להשתמש בכביש היחיד המצוי באזור מגוריהם". כביש 443 (חדשות 10)
 "האיסור מונע מהתושבים להשתמש בכביש היחיד המצוי באזור מגוריהם". כביש 443 (חדשות 10)   
באזור המדובר נמצאים שישה כפרים, בהם מתגוררים כ-25 אלף בני אדם. תושבי הכפרים לא יכולים לנוע על כביש 443 ברכביהם או ברגל בעקבות איסור של צה"ל. עם זאת, הוראה זו מעולם לא עוגנה בצו או בכל מסמך רשמי אחר. בעקבות כך, בחודש מרץ השנה, עתרה האגודה לזכויות האזרח לבג"צ בשם תושבי הכפרים הנמצאים בסביבת הכביש.

עו"ד לימור יהודה, המייצגת את תושבי הכפרים מטעם האגודה לזכויות האזרח, טוענת כי איסור על תנועת תושבי הכפרים בכביש מונע מהם את האפשרות להשתמש בכביש היחיד המצוי באזור מגוריהם, למרות שהשתמשו בכביש זה לאורך שנים. לטענת העותרים, האיסור להשתמש בכביש 443 מאלץ את התושבים הפלסטינים המתגוררים בסמוך לרמאללה להגיע לעיר בדרכים צדדיות ובשבילי עפר, דבר המאריך את הנסיעות, מייקר אותן וגורם להן להיות יותר מסוכנות.

הפנייה הראשונה של אגודת זכויות האזרח בעניין נעשתה לפני כשנה לאלוף פיקוד המרכז לשעבר, יאיר נווה, שהיה אחראי על השטח בהם נמצאים הכפרים. בעקבות הפנייה, אנשי המנהל האזרחי הציעו לראש מועצת אחד הכפרים, בית סירא, להעניק היתרי נסיעה למספר בעלי רכבים, אולם הוא דרש כי הכביש ייפתח לכולם, כפי שהיה נהוג לפני שנת 2000.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by