בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קרזאי: אין פעילות משמעותית של אל קאעידה באפגניסטן 
 
 
חדשות נענע

נשיא אפגניסטן הכחיש את טענות דו"ח האו"ם כי ארגון הטרור הקים מחנות אימונים באפגניסטן אך אישר כי קבוצות קטנות ויחידים המקושרים לארגון פועלים במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא אפגניסטן, חמיד קרזאי, הכחיש היום (רביעי) את הדיווחים כי ארגון הטרור אל קאעידה חידש את פעילותו במדינה. קרזאי הגיב לדו"ח האו"ם לפיו אל קאעידה הקים מחנות אימונים במזרח אפגניסטן ואמר כי הוא משוכנע כי אין פעילות משמעותית של הארגון באפגניסטן. עם זאת, קרזאי אישר כי קבוצות קטנות ויחידים המקושרים לאל קאעידה אכן פועלים באפגניסטן.

דו"ח של האו"ם שהתפרסם אתמול טוען כי קבוצות איסלמיות קיצוניות המשתייכות לאירגון אל-קאעידה עדיין פעילות וממשיכות להוות איום על העולם. עוד מוסר כי הארגון פתח מחדש את מחנות האימונים שלו באפגניסטאן, וצעירים רבים נוהרים אליהם.

המומחים טוענים כי גם אם נעשתה התקדמות במאבק בארגון, עדיין יש צורך בכח מאוחד וחזק יותר של הקהילה הבינלאומית. מייקל צ'אנדלר, ראש קבוצת החוקרים, מסר כי האיום הממשי מגיע כרגע מפעילים שאומנו כבר במחנות והצליחו להטמע בחברה. לדבריו אין עובדות מוכחות על המספר המדויק של פעילים הנמצאים בעולם ומוכנים לפעולה, אבל, המספר 10,000 הוא הגיוני למדי.

קבוצת המומחים שחיברו את הדו"ח מונה 5 אנשים, שעקבו אחר הארגון עבור האו"ם. הנתונים מראים כי בעת האחרונה הוקמו מספר מחנות של הארגון באפגניסטאן, אבל יש לזכור כי כוחות הקואליציה עדיין שולטים באיזור, דבר הגורם למחנות לפעול באופן ארעי וזמני.

צ'אנדלר אמר כי שיתוף הפעולה בין המדינות לאו"ם הוא הכרחי. בדו"ח מצוינים 92 קבוצות ו-232 בני אדם בעלי סבירות גבוהה לקשר עם הארגון, מלבד המידע שהועבר כבר לאו"ם על ידי ממשלות העולם. עוד הוסיף כי הארגון מעדיף לפעול כנגד מטרות אזרחיות כגון אתרי תיירות ולאו דווקא כנגד מטרות צבאיות טהורות.

הדו"ח מוסיף כי לארגון עדיין קיימת גישה לחומרים מסוכנים ולחומרי חבלה, והפוטנציאל ביכולתו לבניית "פצצה מלוכלכת" - פצצה המכילה אורניום, הוא גדול וצריך לעורר דאגה רבה בעיקר בקרב מדינות שבהן קיימת תשתית של הארגון, או מדינות בהן קיים מידע על קשר ברור בין אירגונים מקומיים לארגון אל-קאעידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by